سونی این روزها در حال عرضه اکسپریا XZ Premium به بازار است اما به خوبی میدانیم که در نیمه دوم سال جاری نیز باید منتظر عرضه پرچمدارانی جدید از سونی باشیم. سونی در شهریور سال گذشته، با معرفی اکسپریا XZ اولین پرچمدار خود از سری X را نمایان کرد. اکسپریا XZ Premium هر چند که قدرتمندتر از اکسپریا XZ است، اما در کلاس متفاوتی قرار دارد. به همین خاطر شهریور امسال باید منتظر یک جایگزین برای اکسپریا XZ باشیم تا بتواند موفقیت های آن را در بازار تکرار کند.

چند هفته قبل، سونی رسماً تایید کرد که در نیمه دوم سال جاری، تنها دو گوشی هوشمند از بالاترین سطح بازار را معرفی خواهد کرد. امروز اطلاعات یکی از این دو دستگاه که قرار است در نمایشگاه IFA 2017 برلین معرفی شد، به بیرون درز کرد که اولین اطلاعات ما از پرچمدارانِ آینده سونی به حساب می آید.

این اطلاعات که از کدهای منبع سایت سونی افشا شده، مربوط به یک گوشی هوشمند سونی با شماره مدل G8341 است که نسخه دو سیم آن نیز با کد G8342 مشخص شده است. اطلاعات بدست آمده نشان می دهد پرچمدار آینده سونی همچنان مثل نسل های قبلی از صفحه نمایش FHD با رزولوشن 1080×1920 برخوردار است. از طریق این رزولوشن می توانیم به این نتیجه برسیم که اندازه صفحه نمایش نیز همانند تمامی پرچمداران گذشته سونی 5.2 اینچی خواهد بود.

به غیر از شماره مدل و رزولوشن صفحه نمایش، دیگر مشخصه ای که از منبع مذکور به دست آمده نسخه پیش فرض اندروید است. این دستگاه به صورت پیش فرض با اندروید 8.0 معرفی خواهد شد که با توجه به تاریخ رسمی معرفی اندروید 8.0، پرچمدار آینده سونی یکی از اولین تلفن های هوشمندی است که اندروید 8.0 را تجربه خواهد کرد.