gsmarena_0011111111

حالا که نسخه نهایی اَندروید 7.0 نوقا برایِ دستگاههایِ نکسوسی عرضه شده است، گوگل باب جدیدی را برایِ بروزرسانی هایِ وعده داده شده به سویِ کاربران باز کرده است. اگر با ما همراه بوده باشید، ظهر امروز اعلام کردیم گوگل در نظر دارد نسخه هایِ پیش نمایش بیشتری از اَندروید نوقا را تا پاییز امسال منتشر کند و حال خبرهایِ جالبی درباره این بروزرسانی عظیم سیستمی به بیرون درز کرده است.

به نظر میرسد گوگل پروسه بروزرسانی و به روز نگاهداری اَندروید 7.0 را که پیش از این وعده داده بود از همین اولین روز انتشار نسخه نهایی اَندروید 7 آغاز کرده است و در حال کار کردن بر رویِ اولین بروزرسانی عظیم سیستمی اَندروید 7.0 نوقا میباشد. گوگل از این بروزرسانی ها با عنوان « Maintenance Release » یا به اختصار MR یاد میکند، که اولین بروزرسانی عظیم سیستمی MR1 لقب میگیرد.

این بروزرسانی ها به صورت زمانبندی شده و با نظم خاصی برایِ توسعه دهندگان به صورت نسخه هایِ پیش نمایش عرضه میشوند و حاوی ویژگی هایِ جدیدی میباشند. کاربرانی که اَندروید 7.0 نوقا را نصب کرده اند، از برخی امکانات حذف شده در نسخه نهایی اَندروید 7.0 گزارش داده اند که گوگل پیش از این آنها را وعده داده بود و در نسخه هایِ پیش نمایش موجود بودند. به عنوان مثال میتوان به دستیار شخصی جدید گوگل، لانچر جدید نکسوس و کلیدهایِ بازطراحی شده نرم افزاری اَندروید نوقا اشاره کرد.

اینطور که به نظر میرسد، گوگل فعلاً نسخه نهایی اَندروید نوقا را با یکسری ویژگی هایِ اساسی به نکسوس هایِ قبلی رسانده است و در بروزرسانی عظیم شماره 1 نسخه جدید اَندروید که احتمالاً بر رویِ هر دو گوشی نکسوسی امسال گوگل که توسط HTC تولید میشوند نصب خواهد بود، ویژگی هایِ جدید را می‌گنجاند.

احتمالاً تاریخ معرفی نکسوس هایِ جدید گوگل اوایل ماه اُکتبر سال 2016 میلادی میباشد و پس از معرفی و عرضه نکسوس هایِ جدید نیز، نسخه جدید اَندروید در اختیار تمامی کاربران نکسوسی قرار خواهد گرفت. البته همانطور که پیش از این نیز اشاره کرده بودیم، اگر کاربران در طرح بتایِ گوگل ثبت نام کنند، میتوانند نسخه آزمایشی اَندروید را با امکانات بسیار جذاب زودتر از سایرین و در قالب نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان دریافت کنند.

تمامی صحبت هایی که تا به امروز پیرامون اولین بروزرسانی عظیم اَندروید 7.0 نوقا مطرح شده، بر اساس عکس ها و جزئیات درز پیدا کرده از گوشی جدید نکسوس گوگل با اسم رمز Marlin که توسط HTC ساخته میشود میباشد و اینطور که معلوم است، گوگل در نظر دارد اولین بروزرسانی عظیم اَندروید نوقا را همراه با گوگل نکسوس هایِ جدید خود به جهانیان معرفی کند.

منبع: