26
اکسپریا Z3 Plus را میتوانیم جایگزین خوبی برای اکسپریا Z3 بدانیم. اسمارت فونی قدرتمند که به گفته سونی نسخه ای ارتقا یافته از اکسپریا Z3 و آخرین عضو این خانواده خواهد بود. مهم ترین تغییر این دستگاه نسبت به اکسپریا Z3 ارتقای پردازنده از اسنپدراگون 801 به 810 است. در کنار این سونی دستی به طراحی این دستگاه نیز کشیده و تا حدی برخی دیگر از قسمت های دستگاه را بهبود بخشیده است.

هنوز یک هفته از معرفی رسمی اکسپریا Z3 Plus نمیگذرد که آزمایشات مختلف بر روی این دستگاه آغاز شده است. eprice اولین قدم را برداشته و بنچمارک های این دستگاه را از دو برنامه AnTuTu و Vellamo منتشر کرده است. البته این بنچمارک ها از فریمور آزمایشی اکسپریا Z3 Plus گرفته شده و انتظار میرود در هنگام عرضه این دستگاه و در نسخه های نرم افزاری آینده امتیازات بالاتری برای این دستگاه به ثبت برسد.

اکسپریا Z3 Plus در بنچمارک AnTuTu موق به کسب امتیاز 50875 شد. این امتیاز بالاترین امتیازی است که گوشی های اکسپریا بدست آوردند. هر چند که هنوز این امتیاز از رقبای خود همچون HTC One M9 و گلکسی S6 پایینتر است. همچنین بنچمارک Vellamo نیز در سه بخش browser, multi-core و metal امتیازات اکسپریا Z3 Plus را به نمایش گذاشته است.

benchmark

benchmark1

پردازنده اسنپدراگون 810 کوالکام پر حاشیه ترین نسل از پردازنده های این شرکت است که در ابتدای سال جاری شایعات زیادی در مورد حرارت بیش از اندازه آن بر سر زبان ها افتاده بود. شاید برای علاقه مندان به سونی نیز حرارت احتمال اکسپریا Z3 Plus نگران کننده باشد. eprice پس از تست های بنچمارک نگاهی به حرارت CPU انداخته که آن نیز برای ما میتواند جالب باشد. حرارت دستگاه در حالت عادی 33.7 درجه سانتی گراد است که پس از تست بنچمارک AnTuTu دما به 40.0 و پس از Vellamo نیز به 40.2 سانتی گراد رسید. این دما پس از انجام یک تست سنگین کاملا قابل پیش بینی است و جای نگرانی را باقی نمیگذارد و مهم تر این که به بهره گیری این دستگاه از بدنه شیشه و فلز، حرارت پردازنده آنچنان توسط کاربر محسوس نیست. با این حال ما باز هم امیدواریم تا در نسخه های نرم افزاری بعدی سونی همچون قبل بهبودهایی در بخش های مختلف ایجاد کند تا شاهد یک محصول بی نقص از خانواده اکسپریا باشیم.
cpu