xperia-xz-optimal-speed-desktop-89b03af00b7311a8567f0cb83987144e
زمان زیادی از معرفی اکسپریا XZ به عنوان جدیدترین پرچمدارِ سونی نمیگذرد که معرفی آن، چند اسمارت فون دیگر از خانواده اکسپریا را تحت تاثیر قرار داده است. این یک اتفاق طبیعی است که معرفی گوشی های جدید، موجب کاهش قیمت مدل های قبلی میشود که این بار نیز این اتفاق پس از معرفی اکسپریا XZ گریبان چند مدل قبلی از گوشی های هوشمند جدید سونی را گرفته است.

اکسپریا XZ که هنوز به طور رسمی توسط سونی قیمت گذاری نشده با معرفی خود چند مدل قبلی را با کاهش قیمت همراه کرده است. اکسپریا X، اکسپریا X Performance و اکسپریا Z5 Premium از جمله اسمارت فون های سونی هستند که در چند بازار مختلف با کاهش قیمت رو به رو شدند.

در این جا میتوانیم به کاهش قیمت 70 دلاری اکسپریا X Performance در بازار ایالات متحده آمریکا اشاره کنیم. همینطور در این کشور اکسپریا X هم به همراه یک عدد میکرو اس دی 128 گیگابایتی تنها با قیمت 450 دلار به فروش میرسد که تقریبا 100 دلار پایینتر از قیمت قبلی آن است.

اکسپریا Z5 Premium نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در کشور هند، از قیمت 55 هزار روپیه (840 دلار) به قیمت 47 هزار روپیه (720 دلار) کاهش قیمت پیدا کرده است. قطعا در روزهای آینده سونی موبایل با قیمت گذاری رسمی سری جدید خود، در کشورهای دیگر قیمت مدل های قبلی را نیز دستخوش تغییر خواهد کرد.