پس از اینکه در هفته گذشته، اولین تصاویر به صورت رندرهای 360 درجه ای از اکسپریا XZ4 را مشاهده کردیم، بازخوردهای مثبتی از این گوشی به دست رسید که نشان از توجه ویژه سونی به بخش طراحی پرچمدار بعدی خود دارد. بعد از اینکه در سال 2018 طراحی اکسپریا XZ2 با انتقادات زیادی همراه شده بود، سونی سعی کرد تا در بخش طراحی حساسیت بیشتری به خرج دهد که نمونه آن را با یک سال فاصله، در رندرهای اکسپریا XZ4 مشاهده کردیم.

سونی معمولاً هر سال، یکی از پرچمداران خود را با یک مدل کوچکتر به نام کامپکت عرضه میکند. اکسپریا XZ3 فاقد مدل کامپکت بود و آخرین کامپکت سونی به اکسپریا XZ2 برمیگردد. به همین صورت طبیعی است که اکسپریا XZ4 در کنار خود یک مدل کوچکتر نیز داشته باشد که امروز اولین تصاویر به صورت رندرهای 360 درجه ای از اکسپریا XZ4 Compact هم منتشر شد.

آن چیزی که در رندرهای اکسپریا XZ4 Compact به شدت خودنمایی میکند، بازگشت طراحی سنتی سونی به این مدل است. البته این طراحی با طراحی کامپکت های قدیمی سونی تفاوت دارد، اما رگه هایی از طراحی سنتی را در خود میبیند. به عبارتی این مدل از طراحی در هم آمیخته شده اکسپریا XZ4 و کامپکت های قدیمی است که نمای جالبی را به وجود آورده است.

آنچه که از تصاویر مشخص است، این مدل فاقد دوربین دوگانه است و سنسور اثر انگشت نیز به مانند گذشته در کنار دستگاه قرار گرفته است. این که در سمت راست دستگاه فقط دو دکمه مشاهده میشود بسیار جالب است که به نظر دکمه های کم و زیاد صدا باشد که به صورت مجزا از هم قرار گرفتند و خبری از دکمه شاتر نیست. البته این رندر ممکن است با طرح نهایی اکسپریا XZ4 Compact تفاوت داشته باشد اما نمای کلی از آن را به تصویر میکشد. نظر شما در مورد این مدل چیست؟