پس از هفته ها چشم انتظاری و خبرهای پراکنده ای که از گوشه و کنار اطلاعات ناقصی از پرچمداران آینده سونی به ما رسانده بودند، بالاخره امروز برای اولین بار تصاویری از این تلفن هوشمند به بیرون درز کرد. مثل همیشه درز اولین تصاویر از پرچمداران سونی بسیار شگفت انگیز است و جالبتر اینکه تفاوت های خاصی با نسل های گذشته را با خودشان به همراه داشته باشند.

سونی چند ماه قبل با معرفی اکسپریا XZ Premium انتظارات را از خودش بالا برد و حالا برای پرچمدار آینده که احتمالا نام اکسپریا XZ1 خواهد داشت، ما در پی تغییرات اساسی و یک محصول انقلابی هستیم. اولین تصاویری که از اکسپریا XZ1 به بیرون درز کرده دقیقاً همان تفاوت هایی که انتظار آن را داشتیم را در خود جای داده است.

در نمای رو به رو چیزی که به شدت خودنمایی میکند، دوربین سلفی است که با سنسور بسیار بزرگ دیده میشود. اطلاعات قبلی دوربین 13 مگاپیکسلی را برای جلوی دستگاه تایید میکردند اما با این تصویر انتظار یک دوربین با کیفیت تر از 13 مگاپیکسلی های قبلی را از اکسپریا XZ1 خواهیم داشت.

اما نمای پشت شبیه هر چیزی است جز اسمارت فون های سونی که سال ها به قرارگیری لنز دوربین در گوشه سمت چپ عادت کرده بودیم. دوربین در این تصویر به وسط انتقال پیدا کرده و از همه عجیب تر اینکه سنسور اثر انگشت نیز مشابه با گوگل پیکسل به قسمت پشت انتقال پیدا کرده است. اینگونه که در تصویر مشاهده میکنیم خبری از فوکوس لیزری و یا سنسور RGB نیست و سونی به رسم قدیم فقط از یک فلاش در این قسمت استفاده کرده است. ضمن اینکه لوگوی NFC نیز در بدنه پشتی دستگاه احتمال شیشه ای بودن بدنه را بیشتر از پیش میکند.


اینگونه که به نظر میرسد، تصاویر فوق مربوط به دو گوشی جدید سونی هستند که احتمالا یکی از این دو مدل کامپکت و دیگری که با کد G8341 دیده شده همان پرچمدار اصلی سونی است. نشان به این نشان که دوربین سلفی در یکی از این دو در سمت راست و در دیگری در سمت چپ قرار گرفته است. به نظر انتقال سنسور اثر انگشت به بدنه پشت فقط در پرچمدار اصلی سونی بوده که نتیجه آن کمتر شدن حاشیه های کنار دستگاه است. اما مدل کامپکت هنوز رگه هایی از طراحی نسل قبل را در خود دارد. با این حال هنوز نقاط مبهم زیادی از پرچمداران جدید سونی وجود دارد که تا درز تصاویر بیشتر از آنها باید صبر کنیم.

توضیحات تکمیلی:
اینگونه به نظر میرسد که دو تصویر بالا مربوط به فبلت بی حاشیه سونی باشد که جایگزین نسل های قبلی شده است. سونی با توجه به حاشیه کم در کناره ها، ناچار به استفاده از سنسور اثر انگشت در بدنه پشت دستگاه شده است. اما دو تصویر پایین مربوط به پرچمدار جدید سونی است که فقط از نمای جلو تصاویر آن درز کرده است. هنوز هیچ تصویری از نمای پشت پرچمدار جدید سونی به دست نیامده اما قطعاً سنسور اثر انگشت در این دستگاه همانند نسل های قبلی در سمت راست دستگاه قرار خواهد گرفت.