Sony-Logo-AH61

حدود یک هفته تا کنفرانس اختصاصی سونی در نمایشگاه IFA 2016 زمان باقیست و همانطور که پیشتر نیز پیش بینی کرده بودیم، باید کم کم منتظر خبرها و جزئیات بیشتری از پرچمدار آینده سونی و همراهانش باشیم. پیش از این تصاویر تمام قد اولین پرچمدار خانواده X به بیرون درز کرده بود، که این تصاویر را برایِ شما همراهان همیشگی منتشر کردیم.

پس از آن، تصویری از قاب اولین پرچمدار خانواده X سونی به بیرون درز کرد و طی خبری آنرا برایِ شما پوشش دادیم و در آخرین تصویری که دیروز از قاب نسخه کامپکت پرچمدار جدید سونی به بیرون درز کرد، تا حدودی مطمئن شدیم که سونی قصد معرفی لاین جدید گوشی هایِ پرچمدار خود را دارد و این خانواده دارایِ حدأقل 2 عضو اصلی میباشد.

اما حالا اتفاق جالبی افتاده رخ داده است و یکی از درزدهندگان مشهور دنیایِ فناوری، Evan Blass که وی را با نام کاربری evleaks میشناسیم برایِ اولین بار تصویری تمام قد و واقعی از اولین نسخه کامپکت خانواده X سونی، که تا به امروز آنرا با نام اکسپریا X Compact میشناسیم منتشر کرده است.

Sony-Xperia-X-Compact-leak-011

تا به امروز و از شایعاتی که تا کنون منتشر شده است، پرچمدار اصلی خانواده X سونی را با نام اکسپریا XR میشناسیم و بر اساس گمانه زنی ها، نسخه جمع و جور پرچمدار سونی را فعلاً با نام اکسپریا X Compact میشناسیم. بدیهی است که شاید تا روز معرفی تغییراتی در این نوع نامگذاری ایجاد شود، چون هیچ خبر رسمی ای درباره نام پرچمدار سونی در میان نیست.

اما اگر کمی به عکس منتشر شده از سویِ Evan Blass تماشا کنیم، متوجه شباهت بی اندازه نسخه کامپکت پرچمدار اکسپریا با اکسپریا XR میشویم. متأسفانه Evan Blass تنها تصویر پنل مقابل دستگاه را منتشر کرده است و از این رو نمیتوان حدس زیادی درباره این گوشی هوشمند زد. اما چیزی که بسیار بدیهی است، نسخه کامپکت پرچمدار خانواده X سایزی زیر 5 اینچ خواهد داشت.

اگر بخواهیم محاسبه ای سرانگشتی انجام دهیم، اکسپریا X Compact در واقع چهارمین گوشی کامپکت سونی میباشد. آخرین گوشی هایِ کامپکت سونی که شامل اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا Z5 Compact میباشند دارایِ صفحه نمایشی 4.6 اینچی با رزلوشن 720p، عمر باتری بسیار عالی و چیپستی قدرتمند بوده اند.

پس بدیهی است که نسخه کامپکت پرچمدار جدید سونی نیز شباهت هایی در بخش هایِ ذکر شده با نسخه هایِ پیشین خواهد داشت. علی ایحال، فعلاً نمیتوانیم درباره مشخصات سخت افزاری اکسپریا X Compact سونی سخنی به میان بیاوریم، ولی بر اساس پیشینه سونی در ساخت نسخه هایِ کامپکت، باید انتظار نسخه ای جمع و جور از پرچمدار جدید خانواده X در اَبعاد کوچکتر و با قدرت سخت افزاری مشابه با پرچمدار سونی را داشته باشیم.