اولین دوربین سلفی زیر صفحه نمایش دنیا آماده تولید انبوه است

6
۲۴,۶۰۹

احتیاج به ساخت گوشی های هوشمندی با پنل های تمام صفحه باعث شده تا کارخانه های گوشی سازی دست به ابتکار و خلاقیت های متعددی بزنند. در ابتدا، حاشیه گوشی ها نازک تر شدند، سپس طراحی ناچ با گوشی آیفون ایکس روی کار آمد. پس از آن، این ناچ کوچکتر شد و در مرحله بعد طراحی آن قطره ای شد و کم کم پای حفره نمایشگر هم به این پنل باز شد و دوربین سلفی به صورت پاپ-آپ هم با اینکه عمر کوتاهی داشت اما بر روی تعدادی از گوشی ها قرار گرفت. همه این راه حل ها یک هدف داشتند، بدست آوردن یک صفحه نمایش بزرگ و جامع تر. اکنون، گزارشات رسیده از کشور چین نشان می دهد که اولین دوربین سلفی زیر صفحه نمایش دنیا آماده تولید انبوه است. کمپانی که موفق شده به این تکنولوژی دست پیدا کند، شرکت چینی “Visionox” است. بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، این راه حل تعامل کافی بین شفافیت صفحه نمایش و کیفیت عکاسی را بدست آورده است. در این تکنولوژی از روش های جدیدی برای ساخت مدار ها و ساختار پیکسل ها استفاده شده است. علاوه بر این، صفحه نمایش اکنون می تواند به اندازه کافی شفافیت ایجاد کند تا تصاویر ثبت شده در نمونه نهایی جزئیات فوق العاده بالایی داشته باشند.

نتیجه استفاده از تکنولوژی صفحه نمایش VISIONOX ON-SCREEN DISPLAY چیست؟

بر اساس گفته های این شرکت، این صفحه نمایش نسبت به پنل های OLED امکانات بیشتری را در اختیار سازندگان و مصرف کنندگان قرار می دهد که باید به زودی شاهد استفاده شرکت های مختلف مانند شیائومی، ریملی، اوپو، ویوو و هواوی و سامسونگ از این تکنولوژی باشیم. اما در ادامه این امکانات را برای شما شرح خواهیم داد.

ویزگی تمام صفحه واقعی

اولین دوربین سلفی زیر صفحه نمایش دنیا آماده تولید انبوه است

Visionox می گوید که این راه حل یک روش تازه و نوآورانه از مراحل ساخت و آماده سازی پنل های صفحه نمایش را در اختیار سازندگان قرار می دهد. این راه حل، مشکلات فرآیند تولید انبوه را از بین می برد و تحویل جامع را در اختیار سازنده ها قرار می دهد. محصولات نهایی با راه حل دوربین داخل صفحه نملیش Visionox به زودی به قفسه فروشگاه ها خواهند رسید.

شفافیتی بیش از آنچه در تصور شماست

برای بدست آوردن صفحه نمایش تمام صفحه، ابتدا باید نواحی اطراف دوربین سلفی به میزان کافی شفافیت داشته باشد. این ناحیه را زیر صفحه می گویند. این شرکت برای دست یافتن به چنین تکنولوژی از مواد و متریال های اورگانیک و غیر معدنی جدید با شافیت بالا استفاده کرده است. با این کار، آنها موفق شده اند تا نوار بین ساختار لایه ها را به شفافیت کافی برسانند. لایه جایگزین اکنون مواد فلزی غیر شفاف را در بیشترین حد خود دارا می باشد. این لایه فلزی غیر قابل تعویض ماده جدیدی را ایجاد می کند. با این کار، شفافیت دو برابری پدیدار شده و می توان از دوربین سلفی زیر صفحه نمایش استفاده کرد.

عکس های سلفی طبیعی تر

اولین دوربین سلفی زیر صفحه نمایش دنیا آماده تولید انبوه است

بر اساس به روزرسانی مواد و بهینه سازی ساختار، Visionox عوامل تداخل در ناحیه صفحه نمایش ثانویه را “پاک” کرد و با استفاده از نمونه جداگانه مدار ها و ساختار پیکسلی عرضه شده برای اولین بار در دنیا، از بروز تداخل مدار درایو پیکسل بر روی دوربین استفاده کرد. تأثیر خطوط و پیکسل ها در دوربین جلو، جلوه دوربین سلفی گوشی را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

ایجاد چشم انداز جامع و بزرگ تر

اولین دوربین سلفی زیر صفحه نمایش دنیا آماده تولید انبوه است

شفافیت و نمایش محتوا ذاتا دو چیز متناقص هستند، و هر گونه مشکل در این دو بخش می تواند دسترسی به فناوری دوربین زیر صفحه نمایش را غیر ممکن کند. برای حل این چالش و بدست آوردن بهترین و بهینه ترین روش بین این دو بخش، این شرکت ترکیب بندی پیکسل ها را مجددا از ابتدا خودش بهینه کرده و آنها را در راهی چیده است که ضعف این دو بخش را از بین ببرد.

علاوه بر این، این شرکت صفحه نمایش اصلی و کمکی را نیز از لحاظ ظاهری طبیعی تر کرده است. تفاوت روشنایی، اختلاف فاصله رنگ و اختلاف زاویه دید بین صفحه ثانویه شفاف و صفحه اصلی حذف می شوند. علاوه بر این، پایداری صفحه نمایش در حالت تمام صفحه بسیار بهتر است و چشم انداز یکنواخت و جامع تری به ارمغان می آورد. بزودی باید شاهد معرفی گوشی های متعددی با این ویژگی باشیم.

[تعداد: 3    میانگین: 2.3/5]

6 دیدگاه ها

 1. شفافیت و نمایش محتوا ذاتا دو چیز متناقص هستند این کلمه یعنی چی من نفهمیدم منظورشو

  پاسخ

  محمدرضا سیمین فر گفته:
  ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ساعت: ۲۳:۲۲

  یعنی نمیشه هم صفحه شفاف باشه هم چیزی نشون بده، در لحظه عکاسی اون بخش دور دوربین که صفحه نمایش هست شفاف میشه تا بتونه گوشی عکس بگیره.

  پاسخ

 2. آش دهنسوزی نیست هر چیزی که بی ذودردسره بهتره مثلا من خودم یک شیاومی دارم تمام صفحه ویک عدد ایکس زد پرمیوم انصافا بازم با نوع طراحی ایکس زد پرمیوم حال میکنم راحتترم صفحه نمایش مقابلم بزرگ تر از شیاومیه نیست اما لمس هایی از قبیل ناخواسته لمس کردن پیش نمیاد توی ایکس زد پرمیوم خداییشم بین دوستام نوت ۹ و ۱۰ و غیره هم دست گرفتم پرمیومه ریلکس تر توو دست میشینه و از روزی که خریدم مثل آگهی های دیوارم کرومش جویده نشده و عین روز اول هستش

  پاسخ

  PanaSONYc گفته:
  ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ساعت: ۱۷:۴۳

  به شدت باهات موافقم، لمس ناخواسته‌ای که تو گوشی‌های دیگه دیدم خیلی دیوانه کنندس ولی تو XZ Premium منم نیست…

  پاسخ

 3. انشاءا… سونی ده سال دیگه پس از این تکنولوژی در بازار تو یکی از پرچمدار های خودش استفاده خواهد کرد! :/

  پاسخ

  PanaSONYc گفته:
  ۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ساعت: ۱۷:۴۴

  سونی یا نمیزنه یا اگه بزنه خوبشو میزنه که حرفی و گلایه‌ای نمونه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here