هر چه به پایان ماه فوریه و نمایشگاه MWC بارسلون نزدیک تر میشویم، خبرهای بیشتری از سونی و گوشی های جدید این شرکت به گوش میرسد. حضور سونی موبایل در این نمایشگاه قطعی است و احتمالاً سونی از چند گوشی در رده های مختلف رونمایی خواهد کرد.

پس از رندرهای اکسپریا XA3 و اکسپریا XZ4 که در هفته های گذشته به دفعات منتشر گردید، امروز برای اولین بار شاهد انتشار رندرهایی از یک گوشی سونی هستیم که شاید اکسپریا XA3 Plus محتمل ترین نام برای آن باشد. البته نام این محصول هنوز به تایید نرسیده و شاید تا لحظه معرفی دستخوش تغییر گردد.

طراحی این گوشی کاملا به اکسپریا XA3 شباهت دارد تا به نوعی این گوشی را بتوانیم مدل بزرگتر اکسپریا XA3 قلمداد کنیم. حاشیه های نامتقارن در بالا و پایین صفحه و دوربین دوگانه در پشت دستگاه، همان چیزی است که در برادر کوچکترش نیز مشاده کردیم. البته که استاندارد صفحه نمایش نیز در این دستگاه 21:9 خواهد بود.

در خصوص این گوشی نکته بسیار جالب، بهره مندی از جک 3.5 میلی متری هدفون است. لنز دوربین نیز مقداری برآمدگی داره که امیدواریم به سبب ضخامت کمتر بدنه آن باشد، نه اینکه با وجود ضخامت زیاد این برآمدگی نیز وجود داشته باشد.