سونی هر سال سعی در حفظ اطلاعات گوشی های هوشمندِ خود تا قبل از معرفی رسمی دارد، با این حال در روزهای منتهی به نمایشگاه ها معمولاً شاهد درز تصاویر و اطلاعات از تلفن های هوشمند سونی هستیم. هر چند که امسال سونی بسیار سختگیرانه تر از قبل عمل کرده و به حق بسیار موفق هم بوده است.

چند روز قبل تصویری نسبتاً مبهم از زاویه ای نه چندان آشکار، ما را با مدل کامپکت پرچمدار جدید سونی رو به رو کرد. تصویر درز کرده از اکسپریا XZ2 Compact هر چند واضح نبود، اما تا حدودی مختصات و ظاهر کلی این دستگاه را به ما نشان داد. چهار روز تا معرفی گوشی های جدید سونی باقی مانده و در این فاصله اولین رندرها از مدل کامپکت سونی منتشر شده که همین نیز جای امیدواری دارد.

این رندرها بر مبنای تصویری که چند روز قبل درز کرده بود ساخته شده است. همانطور که مشاهده میکنید حاشیه ها در بالا و پایین کاهش پیدا کرده تا سونی در این ابعاد یک صفحه نمایش 5.0 اینچی را بگنجاند. لبه های دستگاه نیز گرد شده تا طراحی متفاوتی را از یک گوشی سونی شاهد باشیم.


همانطور که در بالا ذکر کردیم، این رندر بر مبنای تصویری که چند روز قبل پخش شده بود ساخته شده و ظواهر آن به صورت کامل با نسخه نهایی تطبیق نخواهد داشت. مواردی مانند ابعاد، دوربین دوگانه سلفی یا اسپیکر استریو ممکن است در نسخه نهایی به گونه ای دیگر باشند.