sony-closed
این روز ها شایعات زیادی در مورد بحران مالی سونی و احتمال کناره گیری این شرکت از بازار تلویزیون و موبایل شنیده میشود. در حالی که بسیاری در انتظار هستند تا سونی دوباره با قدرت به بازار آمریکای شمالی وارد شود اما سونی امروز با انتشار یک بیانیه تمام معادلات را در این قاره بهم ریخت.

سونی با انتشار بیانیه ای به طور رسمی خبر خروج خود از بازار کانادا را اعلام کرد. بر اساس این بیانیه سونی تمامی 15 فروشگاه رسمی خود را در کشور کانادا تا دو ماه آینده تعطیل خواهد کرد. این 15 فروشگاه در شهرهای تورنتو، اوتاوا، مونترال، آلبرتا، ونکوور و کوبک قرار دارند که تقریبا 90 درصد از بازار سونی در این کشور را تامین میکنند. تعطیلی این فروشگاه بدین معنی است که تمامی کارکنان سونی در کشور کانادا باید تا دو ماه آینده به فکر یک شغل دیگر در این کشور باشند.

البته این فروشگاه ها به طور اختصاصی برای موبایل یا تلویزیون نیستندو نیز این تعطیلی به طور کل به معنای پایان حضور محصولات سونی در کشور کانادا نیست و فروشگاه آنلاین این شرکت در کانادا همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

سونی از یک طرف برای ورود به بازار ایالات متحده برنامه ریزی میکند و از طرف دیگر کشور شمالی ایالات متحده یعنی کانادا را از محصولات خود محروم خواهد کرد. باید ببینیم سونی برای خروج از بحران چه سیاست هایی را در ادامه به کار خواهد گرفت.