همیشه وقتی یک گوشی هوشمند جدید معرفی میشود، همگان منتظر بررسی های اولیه آن هستند تا ببینند این گوشی هوشمند که خبرساز شده است، تا چه حد میتواند انتظارات را برآورده کند. مخصوصاً اینکه قابلیت هایِ جدیدی در آن به کار رفته که تا پیش از این نمونه آنها را ندیده بودیم.

سونی امسال با معرفی دو گوشی پرچمدار، یکی ادامه دهنده راه پرچمدار سال 2016 خود و دیگری جایگزینی لایق برایِ تنها نسخه از پرمیوم سونی و آخرین بازمانده خانواده Z، به جد همگان را متعجب کرد. شاید کمتر کسی فکرش را میکرد سونی دست به معرفی گوشی هایِ هوشمند قدرتمندی به این شکل بزند.

این گوشی هایِ هوشمند در بسیاری از جهات نسبت به نسل هایِ قبل خود برتر هستند، اما چیزی که آنها را قطعاً از نسل هایِ قبل متمایز میکند، سنسور دوربین جدیدی است که سونی حدود 1 ماه پیش معرفی و اَکنون در گوشی هایِ اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium از آنها استفاده کرد.

تقریباً بسیاری استفاده از این سنسور را در یک گوشی هوشمند در نیمه اول سال 2017 از سویِ سونی بعید میدانستند و اینگونه پیش بینی میشد که این سنسور در پرچمدار سال 2017 سونی به کار گرفته شود؛ اما اینگونه نشد و در کمال تعجب و در یک شوک خبری، دو گوشی هوشمند سونی که تا مدتی دیگر در دنیا عرضه خواهند شد مجهز به این سنسور جدید هستند.

این سنسور همانطور که پیشتر نیز برایتان حسابی گفتیم مجهز به حافظه موقت میباشد. در واقع این سنسور اولین سنسور دوربین دنیا برایِ یک گوشی هوشمند است که از حافظه موقت رم بهره میبرد. این سنسور علاوه بر ثبت خارق العاده جزئیات و عملکرد بسیار مثبت در نور بسیار کم، مجهز به فناوری هایِ اختصاصی جدیدی همچون Motion Eye سونی میباشد و میتواند تصاویر آهسته ای با نرخ خارق العاده 960 فریم بر ثانیه به ثبت برساند.

حتی صحبت کردن از این نرخ فریم برایِ یک گوشی هوشمند تقریباً غیرممکن به نظر میرسد؛ اما همانطور که از سونی انتظار داشتیم، هیچ چیز برایِ این کمپانی نوآور و خلاق ژاپنی هیچوقت بعید نیست! علی ایحال اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium به این سنسور 19 مگاپیکسلی مجهز هستند و اَکنون وقت آن رسیده است که با اولین نمونه عکس هایِ ثبت شده توسط دوربین گوشی اکسپریا XZs در خدمت شما باشیم.

سایت فون آرنا که امروز در محل نمایشگاه حضور داشته است، توانست به این گوشی هوشمند دسترسی یابد و نمونه عکس هایی را با دوربین خارق العاده این گوشی هوشمند به ثبت برساند که دیدنش خالی از لطف نیست. گفتنی است که این تصاویر بر رویِ حالت اتوماتیک و نهایت رزلوشن ممکن و در فضایِ بسته نمایشگاه گرفته شده اند. ما سعی میکنیم حرفی نزنیم و قضاوت را به چشمان شما همراهان همیشگی بسپاریم. با ما همراه باشید…

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی بر روی عکس ها کلیک کنید.