screen-shot-2015-08-24-at-17.48.48-100609520-large
اگر به یاد داشته باشید چند هفته قبل، ما در مورد همکاری سونی موبایل و شرکت ZMP در جهت تولید و عرضه پهبادهای تجاری صحبت کردیم. در این مورد حتی بیانیه ای نیز به طور رسمی از جانب شرکت سونی و توسط ما منتشر شد که با هم خواندیم. مدت زمان زیادی نگذشت تا حالا سونی به طور رسمی از اولین پهباد تجاری خود رونمایی کرد.

پهباد سونی به منظور مصارف تجاری و برای استفاده در مناطق شهری قادر است با وزن حدود 3 کیلوگرمی خود در حدود 15 تا 20 دقیقه را با هر بار شارژ پرواز کند. این پهباد با نام تجاری AS-MC01-P و با همکاری شرکت آئروسنس ساخته شده است.

این پهباد همچنین قابلیت پرواز خودکار در یک منطقه معین را دارد. پهباد AS-MC01-P مجهز به سیستم ناوبری داخلی است که در آن حتی GPS و Wi-fi نیز تعبیه شده است و کار ارسال اطلاعات را نیز بوسیله تکنولوژی TransferJet سونی انجام میدهد.

بر روی این پهباد لنز QX30 سونی قرار میدهد وظیفه ثبت تصاویر سه بعدی را از آسمان بر عهده دارد. این پهباد برای استفاده در زمین های کشاورزی، سایت های استخراج معادن و مناطق کوهستانی کاربرد دارد. سونی قصد دارد تا با فناوری های تلفن های هوشمند خود با به عرصه تولید پهبادهای تجاری بگذارد و هم اکنون با 50 درصد از سهام ساخت این پهباد امیدهای زیادی به موفقیت در این عرصه دارد.

با تشکر از: bardiya

منبع: