gsmarena_001
شاید چند سال قبل کمتر کسی تصور میکرد که روزی کارت های حافظه Micro SD با آن ابعاد کوچک، بتوانند حجم زیادی از اطلاعات را در خود جای دهند. کمپانی SanDisk را میتوانیم پیشگام در ساخت کارت های حافظه میکرو اس دی در جهان بدانیم. این شرکت اولین کمپانی سازنده کارت حافظه میکرو اس دی با ظرفیت 128 گیگابایت بود که بعدها رکورد خود را شکست و تبدیل به اولین شرکت سازنده میکرو اس دی 200 گیگابایتی در جهان شد.

تا امروز، SanDisk در زمینه ساخت کارت های حافظه با ظرفیت بسیار بالا یک شرکت بی رقیب تصور میشد. اما امروز یک رقیب قدرتمند به نام Microdia ظهور کرده که برای کمپانی SanDisk خط و نشان کشیده است. مایکرودیا امروز به طور رسمی از اولین کارت حافظه 512 گیگابایت در جهان رونمایی کرد و رکورد قبلی را که در اختیار SanDisk بود با اختلاف زیاد به نام خود کرد.

این کارت حافظه 500 گیگابایتی با پشتیبانی کامل از استاندارد UHS قادر به تبادل اطلاعات تا سرعت 300 مگابیت بر ثانیه است. ظرفیت و سرعت بسیار بالای این کارت حافظه بسیار وسوسه انگیز است. اما مانع بزرگی که شاید برای علاقه مندان به خرید این کارت حافظه وجود داشته باشد قیمت بسیار بالای آن است. این کارت حافظه قرار است به زودی و با قیمت 1000 دلار به بازار عرضه گردد. قیمتی که تقریبا از تمام گوشی های هوشمند موجود در بازار گران تر است. خرید این کارت حافظه با چنین قیمتی حتی اگر گوشی هوشمند شما چنین ظرفیتی را پشتیبانی کند آیا عاقلانه است ؟ نظر شما در این رابطه چیست ؟

gsmarena