Sony_Xperia_XZ_and_Xperia_X_Compact-600x348

سونی در طی ماههایِ اَخیر برنامه هایِ خود برایِ عرضه گوشی هایِ آینده اکسپریا را اعلام کرده بود و در آن برنامه برخی کشورها از لیست عرضه محصولات سونی خط خوردند. سونی با ارزیابی وضعیت بازار به این نتیجه رسیده است که در برخی از مناطق دنیا گوشی هایِ اکسپریا با استقبال کاربران مواجه شده است و در برخی از کشورها این اقبال وجود ندارد.

حال که پرچمدار جدید سونی، گوشی اکسپریا XZ و تنها همراهش معرفی شده اند، کم کم برنامه عرضه این گوشی ها در نقاط مختلف دنیا در حال اعلام شدن میباشد. بر اساس برنامه هایِ سونی موبایل، هیچ یک از محصولات فوق الذکر وارد خاک کانادا نخواهند شد و به این ترتیب سونی گوشی هایِ مذکور را در این کشور عرضه نخواهد کرد.

البته عرضه اکسپریا X Compact فعلاً برایِ بازار آمریکا تأیید شده است، اما هنوز وضعیت عرضه پرچمدار جدید سونی در خاک ایالت متحده نیز مشخص نیست. سونی پیشتر اعلام کرده بود در نظر دارد تمرکز خود را از بازار کشورهایِ آمریکا، هند، برزیل و چین بردارد و به نظر میرسد کشور کانادا به عنوان زیرمجموعه ایالت متحده آمریکا، اولین کشوری است که سونی برنامه ای برایِ عرضه گوشی هایِ جدیدش در آن ندارد.

سونی همچنین اعلام کرده بود در برخی از بازارهایی که هنوز تقاضا برایِ خرید گوشی هایِ اکسپریا وجود دارد ( مثل کشور هند )، برنامه ویژه ای دارد و در نظر دارد تنها گوشی هایِ بالارده خود را در آنها عرضه کند. شاید این اَمر در آینده ای نزدیک به یکی از برنامه هایِ اصلی این شرکت اَصیل ژاپنی تبدیل شود و سونی صرفاً رو به تولید گوشی هایِ بالارده بیاورد. نظر شما در این باره چیست؟

منبع: