چند روز قبل سونی در خصوص ظهور دو بدافزار جدید به نام های Meltdown و Spectre واکنش نشان داد. این دو بدافزار که اطلاعات کاربران را به سرقت میکنند، تمامی گوشی های هوشمند و کامپیوترها را تهدید میکنند که اسمارت فون های اکسپریا نیز از آن در امان نخواهند بود. اما در این مورد سونی وعده داد تا با یک به روزرسانی زودهنگام، مشکلات احتمالی را از کاربران خود دور کند.

اولین گوشی های سونی موفق شدند تا امروز به روزرسانی امنیتی جدید را که با بدافزارهای Meltdown و Spectre مقابله میکند را دریافت کنند. اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Plus این شانس را داشتند تا آپدیت جدید خود را برای بالا رفتن امنیت بدست بیاورند.

این به روزرسانی با شماره ساخت 48.0.A.1.131 برای اکسپریا XA1 Plus و با شماره ساخت 40.0.A.6.189 برای اکسپریا XA1 در حال انتشار است. هر دو گوشی با این به روزرسانی پچ امنیتی پنجم ژانویه را بدست میاورند که در حال حاضر جدیدترین پچ امنیتی موجود برای گوشی های اندرویدی است.

سونی وعده داده تا تمام گوشی های تحت حمایت خود را در روزهای آینده با این پچ امنیتی آپدیت کند. تعجب آور بود که دو میان رده پیش از همه این آپدیت را بدست آوردند اما پیش بینی میشود در روزهای آتی سایر گوشی های سونی نیز این به روزرسانی امنیتی را دریافت کنند.

شما میتوانید لحظه به لحظه از طریق سرویس آپدیت یاب اکسپریان، وضعیت به روزرسانی خانواده اکسپریا XA1 را دنبال کنید. فقط کافیست از لینک زیر وارد سرویس آپدیت یاب شده و بر اساس مدل گوشی خود، آخرین وضعیت به روزرسانی را جویا شوید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریا