android-marshmallow-update-970-80

گوگل از دقایقی پیش انتشار اَندروید 6.0 مارشمالو ( پف نبات ) را برای دستگاههایِ نکسوسی خود آغاز کرده است. پرچمداران جدید کمپانی گوگل، گوشی هایِ نکسوس 5X و نکسوس 6P از کارخانه به این نسخه از اَندروید مجهز هستند، اما این بروزرسانی در حال حاضر برای دستگاههایِ نکسوس 5، نکسوس 6، نکسوس 7 ( 2013 )، نکسوس 9 و نکسوس پلیر به صورت OTA در حال انتشار است.

اَندروید 6.0 مارشمالو با ویژگی هایِ جذاب و جدیدی همراه است، که از نمونه هایِ بارز آن میتوان به کنترل دسترسی برنامه ها، مدیریت هوشمند باتری ( قابلیت جدید Doze و حالت آماده به کار برنامه هایِ سیستمی در پس زمینه )، پشتیبانی رسمی از سنسور اثر انگشت و پرداخت هایِ درون برنامه ای با اثر انگشت، پشتیبانی از رابط جدید USB نوع C و قابلیت Google Now On Tap اشاره کرد.

تا به این لحظه سونی موبایل در خصوص بروزرسانی اَندروید 6.0 مارشمالو سکوت اختیار کرده است، اما همین روزها باید انتظار خبرهایِ رسمی پیرامون عرضه نسخه جدید اَندروید را از سونی موبایل داشته باشیم؛ چون شرکت هایِ بزرگی همچون اچ.تی.سی و موتورولا برنامه هایِ رسمی خود را برای انتشار اَندروید 6.0 اعلام کرده اند.

بر اساس سنت پیشین، پیش بینی میشود که سونی اولین نسخه از اَندروید جدید را بعد از حدود 3 ماه از انتشار آن برای دستگاههایِ نکسوسی عرضه کند. پس اگر سونی بخواهد به شیوه گذشته نسخه جدید اَندروید را به دست کاربرانش برساند، نباید تا اواخر سال جاری میلادی یا شروع سال میلادی جدید انتظار انتشار اَندروید 6.0 را داشته باشیم.

در مجموع، همه موضوعات مطرح شده پیرامون زمان انتشار نسخه بعدی اَندروید برای دستگاههایِ اکسپریا در حد حدس و گمان است و باید تا اعلام برنامه رسمی سونی منتظر باشیم. نظر شما کاربران و همراهان همیشگی چیست؟ مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما از طریق بخش نظرات هستیم…