اپل به دزدیدن تکنولوژی مربوط به دوربین های دوگانه متهم شد

1
۲۳,۹۷۳

اگر یادتان باشد کمپانی Corephotonics در سال 2017 از اپل بابت نقض حق ثبت پتنت شکایت کرد. این کمپانی اسرائیلی مدعی بود که اپل بدون اخذ مجوز، از پتنت های این شرکت در دوربین های دوگانه و ویژگی های زوم گوشی های آیفون 7 پلاس و آیفون 8 پلاس استفاده کرده است. همچنین مدتی بعد کمپانی Corephotonics دادخواست جدیدی ارائه داد که حاکی از نقض حق ثبت 10 مورد از پتنت های این شرکت توسط کمپانی اپل بود. گفته می‌شود که این پتنت ها در گوشی های آیفون 8 پلاس، آیفون X، آیفون XS و آیفون XS Max به کار رفته اند. کمپانی Corephotonics این دادخواست جدید را در دادگستری ناحیه ی شمالی کالیفرنیا ارائه کرد.

بر اساس این دادخواست جدید، اپل ابتدا برای اخذ مجوز استفاده از تکنولوژی های مربوط به دوربین های دوگانه با کمپانی Corephotonics وارد مذاکره شد اما بعداً تکنولوژی این شرکت را دزدید و از آن در گوشی آیفون 7 پلاس استفاده کرد. بنا بر این دادخواست، اپل حق ثبت پتنت هایی که از نوامبر سال 2013 تا ژوئن سال 2016، در دفتر USPTO ایالات متحده به ثبت رسیده بودند را نقض کرده است. این پتنت ها مربوط به تکنولوژی های زوم اپتیکال، لنز مینی تله فوتو و الگوریتم های ویژه نرم افزاری بودند. کمپانی Corephotonics اعلام کرد که از طریق کالبد شکافی آیفون 7 پلاس به این موضوع پِی برده است.

زوم اپتیکال 10 برابری گوشی Oppo Reno توسط کمپانی Corephotonics توسعه یافته است.

از طرف دیگر، کمپانی اپل نیز در سال 2015 یک کمپانی اسرائیلی به نام LinX را به قیمت 20 میلیون دلار خریداری کرد. این کمپانی نیز در حوزه ی زوم اپتیکال فعالیت میکند. در همان سال 2015 اپل یک پتنت رساند که مربوط به ماژول L مانند و یک سطح انعکاس دهنده به منظور ایجاد لنز زوم برای دوربین تلفن هوشمند بود. اپل ادعا کرد که این پتنت از نوآوری های خودش میباشد و مشخص نیست که این مورد نیز جزو پتنت هایی باشد کمپانی Corephotonics ادعای مالکیت آنها را دارد.

چیزی که باعث می‌شود این جریان ارائه ی دادخواست کمپانی Corephotonics داغ تر شود این است که کمپانی سامسونگ در ابتدای سال جاری با این Corephotonics وارد مذاکره شد تا این کمپانی اسرائیلی را به قیمت 150 الی 160 میلیون دلار خریداری کند. بنا بر یک گزارش، سامسونگ کمپانی Corephotonics را به قیمت 155 میلیون دلار خریداری کرد، با این حال سامسونگ هیچوقت به صورت رسمی بیانیه ای راجع به این معامله اعلام نکرد.

در آیفون های امسال که قرار است در تاریخ 10 سپتامبر معرفی شوند، شاهد ماژول مربعی دوربین خواهیم بود که در سمت چپ قاب پشت دستگاه تعبیه خواهد شد. بر اساس شایعات، آیفون پرو 5.8 اینچی و آیفون پرو 6.5 اینچی هر دو به دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی، دوربین تله فوتوی 12 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 2 برابری و یک دوربین اولترا واید مجهز خواهند شد. دوربین اولترا واید این گوشی ها از قابلیتی به نام Smart Frame برخوردار خواهد بود که باعث می‌شود جزئیات بیشتری در فریم دوربین قرار بگیرد. این جزئیات بیشتر در هنگام ویرایش تصاویر کاربردی خواهند بود. همچنین آیفون اقتصادی سال 2019 نیز به دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی و دوربین تله فوتوی 12 مگاپیکسلی مجهز خواهد شد.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here