اپل و گوگل با وجود اینکه به تازگی محصولات 5G خود را وارد بازار کرده اند به دنبال فناوری 6G هستند

1
۲۱,۳۰۹

بر کسی پوشیده نیست که تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات یا همان 5G اکنون به شدت رو به افزایش بوده و دیگر تبدیل به یک استاندارد برای سازندگان گوشی های هوشمند بدل شده است. گوگل و اپل دو شرکتی که به تازگی جدید ترین محصولاتشان یعنی گوشی های آیفون و پیکسل را به تازه ترین فناوری شبکه ارتباطی مجهز کرده اند به بازار عرضه کرده و با اینکه به تازگی به این سیستم پیوسته اند ، از هم اکنون به دنبال سرمایه گذاری و عضویت در شبکه 6G یا همان G بعدی هستند.

هم اکنون کار بر روی شبکه بعدی فناوری ارتباطات در بخش دیگری از دنیا آغاز شده است. گفته می شود که شبکه 6G بین 100 تا 500 برابر حتی سریع تر از شبکه 5G کنونی خواهد بود. با اضافه شدن دو شرکت گوگل و اپل به پروسه توسعه این شبکه که از بزرگترین شرکت های تکنولوژی دنیا هستند ، می توان انتظار داشت که گوشی های آیفون و پیکسل 6G در چند سال آینده از راه برسند. بر همین اساس و از گزارشی که وب سایت PhoneArena تهیه کرده است ، اتحاد برای ایجاد شبکه بعدی G با اجرای یک قرار کاری از هفته آینده و به میزبانی Alliance for Telecommunications Industry Solutions (ATIS) در شهر واشینگتن دی سی برگزار خواهد شد.

ATIS یک اتحادیه تجاری آمریکای شمالی است که قبلا با زنجیره های تامین امنیت ، سمعک سازی ، تماس تلفنی و غیره کار می کرد. هدف اصلی این گروه “پیشبرد رهبری فناوری تلفن همراه آمریکای شمالی در 6G و فراتر از آن طی دهه آینده است ، در حالی که بر توسعه طولانی مدت 5G کار می کند.” اپل و گوگل نیز ، هر دو ب همراه شرکت هایی مانند اینتل ، سیسکو ، اچ پی ، کی سایت تکنولوژی ، ال جی اکترونیک ، ماوینیر ، میتری و VMware به این اتحادیه پیوسته اند.

همانطور که در یادداشت های رسمی از Next G Alliance آمده است ، “در حالی که جهان در حال کشف فرصت هایی است که مسیر 6G را میسر می کند ، ایالات متحده باید اقدامات به موقع و انتقادی را انجام دهد تا از رهبری بدون چون و چرای یک شرکت خاص (اشاره به هواوی) در نوآوری و توسعه 6G جلوگیری کند.” سوزان میلر ، مدیر عامل شرکت ATIS همچنین افزود که “با توجه به فضای ژئوپلیتیک ، مدل های قدیمی رهبری در این آینده جدید این بازی نقشی ندارد. اگر ایالات متحده واقعا می خواهد رهبری خودش را تیید کند ، مجبور است به روشی جدید عمل کند.”

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

  1. اگر دونالد ترامپ ملی گرا از قدرت کنار برود، این اقدامات هم بیهوده و بی فایده خواهد بود و با چین همکاری میکنند. نمیدانیم از کنار رفتن ترامپ خوشحال باشیم یا نباشیم؟ کسیکه نشان داد برای ساختن کشورش دست به هرکاری میزند.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here