apps-10-640x0

کار برنامه سازی کار بسیار سختی است و سخت تر از آن توجه نکردن مردم به این برنامه ها می باشد. روزانه چندیدن برنامه ی جدید به فروشگاه های گوگل و iOS اضافه می شود ولی کسی به آن ها توجه زیادی نمی کند. نظرسنجی هایی که توسط شرکت ComScore  انجام شده است نشان می دهد حدود دو سوم کاربران گوشی های هوشمند در آمریکا به طور ماهیانه یک برنامه هم دانلود نمی کنند و تعداد دانلود برنامه ها صفر می باشد.

این در حالی است که 8.4 درصد از کاربران هر ماه یک عدد، 8.9 درصد از کاربران هر ماه دو و فقط 2.4 درصد از کاربران بیش از دو عدد برنامه را در ماه دانلود می کنند. البته کاربران اسمارت فون ها هم در این قضیه آن چنان مقصر هم نیستند. این وابستگی کاربران به برنامه هایی مثل فیسبوک و یوتیوب می باشد که به ما اجازه ی اضافه کردن برنامه ی دیگری به صفحه ی اصلی گوشی را به ما  نمی دهند و ما وابستگی نسبتا زیادی به این برنامه ها داریم.

از طرفی دیگر یک برنامه ی جدید باید خیلی خوش شانس باشد تا در تیتر خبری سایت های مختلف قرار بگیرد و از این برنامه ها تعریف زیادی شود. به هر حال به نظر می رسد ما بیشتر تمایل به استفاده از همان برنامه های قدیمی و محبوب خود داریم تا این که به خودمان زحمت دهیم و برنامه های جدید و متنوع را تست کنیم. به هر حال اگر به دنبال برنامه های جالب می گردید حداقل هفته ای یک بار با معرفی برنامه های مختلف از سایت اکسپریان همراه باشید.

منبع: DigitalTrends