logo
بعد از معرفی اکسپریا XZ، خبرها و شایعات جنجالی گوشی های پشت پرده و معرفی نشده سونی موبایل به کل خاموش شد. تا پایان امسال قطعا خبری از گوشی های جدید سونی نخواهد بود تا ما برای رونمایی از محصولات جدید سونی به دو نمایشگاه CES و MWC نیم نگاهی داشته باشیم.

سونی موبایل در چند سال اخیر، تمرکز خود را بیشتر بر روی نمایشگاه MWC بارسلون قرار داده و در رویداد CES که در اوایل هر سال در لاس وگاس برگزار میشود، به معرفی محصولاتی غیر از موبایل توجه داشته است. پس امسال نیز انتظار میرود کنگره جهانی موبایل اولین محل فرود گوشی های جدید سونی باشد که در آینده نزدیک اطلاعات زیادی از آن بدست خواهیم آورد.

اما اکسپریا به سبک 2017 چگونه خواهد بود؟ اولین جزئیات از نسل آینده گوشی های هوشمند سونی در دو ماه مانده به پایان سال 2016 افشا شد. اولین و تنها اطلاعات بدست آمده از این دستگاه، اسم رمز آن است که بنابر گزارش رسیده Keyaki نام دارد! امروز یک گوشی هوشمند با اسم رمز Keyaki برای انجام تست های مقدماتی وارد خاک هندوستان شد تا آمادگی سونی برای معرفی و عرضه یک گوشی هوشمند جدید مورد ارزیابی قرار بگیرد.
screenshot-26

اسم رمز Keyaki یک نوع درخت آسیایی است که بیشتر در ژاپن یافت میشود. Keyaki یکی از درختان با ارزش است که چوب آن در سازه های تزئینی مصرف میشود. سونی در سری Z5 از اسامی دخترانه و در سری امسال X از اسامی آلات موسیقی استفاده کرده بود و انتخاب نام یک درخت به عنوان اسم رمز یک گوشی از خانواده اکسپریا در نوع خود جالب است.

اطلاعات اولیه ما از Keyaki نشان میدهد این دستگاه یک مدل نزدیک به پرچمدار است که در سال آینده معرفی خواهد شد. منظور از نزدیک به پرچمدار، دستگاهی در حد و اندازه اکسپریا X است که نه میتوان لقب میان رده به آن داد و نه میتوان آن را یک پرچمدار خطاب کرد! به نظر میرسد همان تجربه سال 2016 سونی که در ابتدا با یک میان رده قدرتمند شروع و در نهایت با یک پرچمدار قدرتمند تمام شد در سال آینده نیز تکرار شود.

با توجه به سیاستی که سونی در قبال جلوگیری از افشای اطلاعات محصولات خود در پیش گرفته نمیتوان انتظار داشت که در این برهه زمانی اطلاعات زیادی از محصولات آینده به دست برسد. اما شایعات قطعا دست از سر سونی برنخواهند داشت.

ما به صورت جسته و گریخته، اطلاعاتی از برخی منابع شرقی بدست آوردیم که هنوز نمیتوانیم آنها را تایید یا رد کنیم. اما از این اطلاعات همین بس که ما نام اکسپریا XV را با تکیه بر کنکاش های خود برای مدل میان رده قدرتمندی که جایگزین اکسپریا X در سال آینده خواهد شد پیش بینی میکنیم. فراموش نکنید که ما نام اکسپریا XZ را برای اولین بار و حدود یک ماه قبل از معرفی آن پیش بینی کرده بودیم که از قضا این پیش بینی درست از آب در آمد. پس اکسپریا XV را هم به عنوان یک گزینه در نظر داشته باشید. گزینه ای که هنوز برای ثابت شدنش البته زمان زیادی نیاز دارد.