sony_xperia_e4g_website_screenshot
بنچمارک ها ابزارهای خوبی برای تشخیص قدرت سخت افزاری گوشی های هوشمند است. هر چند که بنچمارک دلیل قاطعی برای انتخاب یک گوشی هوشمند پر قدرت نیست اما میتواند در تشخیص قدرت برتر کمک زیادی کند.

از بین تمامی ابزارهایی که امکان تست قدرت سخت افزاری دستگاه را فراهم میکند، برنامه بنچمارک Antutu پر طرفدارترین و محبوبترین برنامه است. این برنامه ابزار خوبی برای مقایسه قدرت سخت افزاری گوشی های هوشمند با یک دیگر است.

در بنچمارک Antutu رقابت بین اسمارت فون های بالارده و گران قیمت بسیار هیجان انگیز است. اما در رده های ارزان قیمت های بازار نیز بعضی دستگاه ها هستند که در سطح قیمت خود عرض اندام میکنند.

اکسپریا E4g به عنوان یک اسمارت فون ارزان قیمت از خانواده سونی امروز در یک تست بنچمارک حاضر شد. اما نکته جالب امتیاز بدست آمده برای این دستگاه است که در این سطح قیمت بسیار خیره کننده است. اکسپریا E4g در تست بنچمارک Antutu موفق به ثبت امتیاز 32228 شده که برای یک اسمارت فون 100 یورویی نتیجه ای فوق العاده است.

سونی در اکسپریا E4g از پردازنده مدیاتک نوع MT6732 استفاده کرده است. این تست توسط نسخه 5.6.2 بنچمارک Antutu بدست آمده و شاید جالب باشد که بدانید امتیاز بدست آمده برای این دستگاه از اسمارت فون های مطرحی نظیر اکسپریا Z، اکسپریا T2 Ultra، اکسپریا T3، اکسپریا M2، اکسپریا E3 و بسیاری دیگر از مدل های گران قیمت بازار بالاتر است.

DSC_0058~44

شاید نام پردازنده مدیاتک کمی کاربران را نسبت به این دستگاه بدبین کند، اما باید بپذیریم که چیپست های ساخت مدیاتک در این روزها بسیار پیشرفت کردند به طوری که مدل های میان قیمت آنها توانایی رقابت با مدل های میان رده کوالکام همچون اسنپدراگون 400 را دارند.