frontcamera
حدود پنج ماه از معرفی اکسپریا M5 میگذرد اما این دستگاه هنوز به صورت رسمی وارد بازار کشورهای اروپایی نشده است. با وجود اینکه سونی جایگاه مقبولی در کشورهای اروپایی به خصوص اروپایی غربی دارد اما تاخیر زیادی در عرضه این اسمارت فون میان رده به قاره سبز ایجاد شده است.

اکسپریا M5 که تنها لقب یک اسمارت فون میان رده را یدک میکشد، از مشخصات یک اسمارت فون بالارده برخوردار است. این دستگاه که یک ماه زودتر از گوشی های سری Z5 معرفی شد با چند ماه تاخیر و در آینده ای نزدیک در اروپا عرضه خواهد شد.

این دستگاه قرار است از ماه آینده میلادی یعنی ماه فوریه در برخی کشورهای اروپایی عرضه شود. لهستان و هلند از جمله کشورهایی هستند که سونی موبایل عرضه این دستگاه را در آنها به تایید رسانده است. البته قیمت این دستگاه به عنوان یک اسمارت فون در زیر سایه پرچمداران سونی هنوز تعیین نشده است.

مشخص نیست که چرا سونی این دستگاه را با چنین تاخیری در اروپا عرضه میکند و حالا هم که دست به عرضه آن زده تنها چند کشور معدود را برای این کار انتخاب کرده است. نباید فراموش کنیم که اکسپریا M5 نزدیک به سه ماه قبل در کشور ما عرضه شده بود. به طور حتم سونی بازار اروپا و شرایط آن را در نظر گرفته و بی دلیل با چنین تاخیری عرضه اکسپریا M5 را در این قاره شروع نکرده است.