وبسایت Dxomark که به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه دوربین فعالیت میکند در آخرین اقدام خود، اکسپریا M5 را وارد آزمایشگاه تخصصی خود کرده است. در این مرجع که هم اکنون اکسپریا Z5 سونی بالاترین امتیاز را در بین گوشی های هوشمند در اختیار دارد اکسپریا M5 نیز موفق شد تا امتیاز قابل قبولی را در تست های به عمل آمده کسب کند.

روال کاری Dxomark به این صورت است که دوربین ها در دو حالت عکس برداری و فیلم برداری به صورت جز به جز مورد ارزیابی قرار داده و در نهایت به هر قسمت یک امتیاز از 0 تا 100 اعطا میکند. در مجموع میانگین امتیازها است که عملکرد کلی دوربین را به نمایش میگذارد. در مجموع امتیازی اکسپریا M5 این دستگاه موفق شد تا امتیاز 79 را در تست های این آزمایشگاه به دست بیاورد.

اکسپریا M5 در بخش عکاسی امتیاز 81 را بدست بیاورد در حالی که وضعیت در بخش فیلم برداری به مطلوبی عکس برداری نبوده و امتیاز به دست آمده برای این دستگاه 75 ثبت شده است. در نهایت مجموع امتیازات این دستگاه امتیاز نهایی 79 را برای اکسپریا M5 سونی نشان میدهد.

امتیاز به دست آمده برای اکسپریا M5 تقریبا بالاترین امتیازی است که اسمارت فون های میان رده بازار تصاحب کردند. البته دو گوشی موتورولا Moto X Style و Droid Turbo 2 با وجود اینکه از سنسور مشابه با اکسپریا M5 برخوردارند امتیازات 83 و 84 را در همین تست بدست آوردند که نشان میدهد سونی از تمام قدرت این سنسور در اکسپریا M5 استفاده نکرده است.

اگر اکسپریا M5 را به چشم یک اسمارت فون 1 میلیون و 200 هزار تومانی نگاه کنیم، امتیاز بدست آمده برای این دستگاه تقریبا با اسمارت فون های هم قیمت خود برابر است. اکسپریا Z2، اکسپریا Z3 و گلکسی S5 نیز در تست های همین مرجع امتیاز 79 را بدست آوردند تا در مجموع نشان دهد اکسپریا M5 با توجه به رده قیمت خود دوربین قابل قبول و در حد عرف را در اختیار دارد.

02

20

scores1

scores2