Xperia-PP10-evleaks-header1
ساعاتی قبل، تصویری از یک گوشی هوشمند جدید از خانواده سونی به بیرون درز کرد. منتشر کننده این تصویر نام PP10 را برای این محصول ناشناخته متصور شده اما قطعا نام نهایی این دستگاه چیز دیگری خواهد بود.

PP10 احتمالا اسم رمز این دستگاه خواهد بود و این گوشی با یک نام تجاری متشکل از یک حرف حرف و یک عدد معرفی خواهد شد. حالا اگر این گونه شود کدام پیشوند برای این دستگاه مناسبتر است؟ C، M، E یا Z؟

حدس این که PP10 در کدام خانواده گوشی های اکسپریا قرار میگیرد بسیار دشوار است. طراحی دکمه پاور این دستگاه کاملا شبیه به طراحی دکمه پاور سری Z5 است. اما بعید به نظر میرسد این دستگاه در رده خانواده Z قرار بگیرد. اگر PP10 در رده ای غیر از Z قرار بگیرد، آیا سونی برای محصولات میان رده خود هم از سنسور اثر انگشت استفاده کرده یا اینکه فقط از طراحی آنها بهره مند شده است.

در روزهای گذشته تصاویری از اکسپریا C6 به بیرون درز کرده بود که هیچ وجه تشابهی بین آنها با تصویر اکسپریا PP10 وجود ندارد. پس بعید است PP10 از خانواده C باشد. در مورد خانواده M سخت است که نظر قطعی صادر کنیم و اگر مشخصات دقیقی از این دستگاه را در اختیار داشتیم بهتر میتوانستیم PP10 را به یکی از خانواده های سونی منتسب کنیم.

اگر به خاطر داشته باشید ماه گذشته دو مدل جدید با کدهای F3116 و F5122 به عنوان محصولات سال 2016 از سونی رویت شدند. اطلاعات بدست آمده از UAprof مدل F3116 را یک اسمارت فون با صفحه نمایش 720×1280 و پردازنده Hellio P10 مدیاتک میشناسد.

مشخصاتی که برای F3116 مشاهده شده در سال 2016 بیشتر به یک اسمارت فون پایین رده شبیه است تا میان رده و حتی پرچمدار! و حالا شایعات از احتمال یکی بودن اکسپریا PP10 و F3116 حکایت دارند. اگر این فرض صحیح باشد اکسپریا PP10 نه از سری C، نه M و نه Z، بلکه ممکن است جدیدترین عضو خانواده E لقب بگیرد!!!

به هر حال احتمال قرارگیری این دستگاه در خانواده های E و M بیشتر از سایر گروه هاست. ولی با توجه به اطلاعات بسیار اندکی که از این دستگاه تا این لحظه در دست هست، هنوز هم نمیتوان به طور حتم در مورد PP10 نظری صادر کرد. نظر شما در این رابطه چیست؟