xperias-n-1234

چندی پیش بود که برایتان نوشتیم اکسپریا SP سونی اَندروید 7.0 نوقا را به لُطف توسعه دهندگان اَنجمن تخصصی XDA به صورت غیر رسمی دریافت کرده است و اَکنون خبر میرسد که این نسخه محبوب از اَندروید به یکی از خاطره انگیزترین گوشی هایِ اکسپریا، اکسپریا S سونی نیز رسیده است.

این گوشی هوشمند که حدود 4 سال از عمر آن میگذرد، نشان داده است که هنوز آنقدرها هم پیر نشده است و در تب و تاب این روزهایِ درخواست کاربران برایِ دریافت نسخه 7.0 اَندروید، این نسخه را به لُطف توسعه دهندگان دریافت کرده است. یکی از توسعه دهندگان XDA ساعاتی پیش رسماً اعلام کرد که موفق به پورت کردن نسخه ای نزدیک به پروژه متن باز اَندروید ( Near-AOSP ) خود برایِ مدل LT26 شده است.

از آنجایی که شاید حدس زده باشید، این نسخه از اَندروید 7.0 نوقا نسخه ای بسیار اولیه از رام مذکور میباشد و برخی از ویژگی ها همچون چراغ قوه، بلوتوث، رایو FM و شماره گیر در آن کار نمیکنند. البته بسیار جایِ تقدیر دارد که ویژگی هایِ بسیار مهمی همچون شبکه هایِ موبایل، وایفای، دوربین، جی پی اس، NFC و حتی برخی از ویژگی هایِ ذاتی اَندروید N همچون پشتیبانی از حالت تقسیم صفحه نمایش برایِ اجرایِ برنامه ها بهره میبرد.

حال اگر یک دستگاه اکسپریا S قدیمی و فراموش شده در گوشه ای از خانه تان دارید، توصیه میکنیم این نسخه از اَندروید نوقا را بر رویِ گوشی خود نصب کنید و از امکانات بینظیر آن نهایت بهره لازم را ببرید. برایِ مطالعه آموزش کامل و فلش کردن رام مذکور میتوانید از طریق این لینک اقدام کنید.

منبع: