sony-xperia-sp331

این روزها که کوآلکام بسیاری از دارندگان گوشی هایِ هوشمند را در بحث دریافت بروزرسانی اَندروید 7.0 نوقا شرمسار کرده است، تب و تاب کمپانی ها برایِ پاسخگویی به کاربران بسیار بالا رفته است. نسخه جدید سیستم عامل گوگل نیاز به درایورهایِ گرافیکی بروزرسانی شده ای دارد که انتشار این درایورها در دست کمپانی سازنده چیپست است و راهی برایِ انکار این قضیه نیست.

از طرفی اما، دست توسعه دهندگان همیشه در این مباحث باز است و میتوانند برایِ کاربران معجزه کنند. یکی از معجزات سال 2016 تا به امروز که نه تنها برایِ کاربران محصولات اکسپریا، بلکه برایِ کاربران گوشی Nexus 5 خود گوگل نیز رشک برانگیز است، خبر انتشار اَندروید 7.0 نوقا برایِ گوشی اکسپریا SP، یکی از گوشی هایِ بسیار محبوب سال 2013 سونی است.

بعله، درست شنیدید! اکسپریا SP سونی به لُطف توسعه دهندگان انجمن تخصصی XDA صاحب اَندروید 7.0 نوقا شده است. این گوشی هوشمند در اوایل سال 2013 میلادی و با اَندروید 4.1 جلی بین به بازارهایِ جهانی عرضه شد و سونی پشتیبانی رسمی این گوشی هوشمند را در اَندروید 4.3 متوقف کرد. این گوشی هوشمند در زمان خود یکی از قدرتمندترین ها محسوب میشد، چون مجهز به چیپست 2 هسته ای Krait با فرکانس 1.7 گیگاهرتز و 1 گیگابایت حافظه رم بود.

[ برایِ مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، بر رویِ آنها کلیک کنید ]

پیش از این توسعه دهندگان بر رویِ اَندروید 6.0 مارشمالو برایِ گوشی اکسپریا SP کار کرده بودند و اَکنون اَندروید 7.0 نوقا برایِ گوشی مذکور آماده انتشار است. باید بگوییم که اَندروید 7.0 واقعاً بر رویِ گوشی اکسپریا SP به درستی کار میکند و این موضوع تنها در حد یک طرح مفهومی نیست؛ اما بدیهی است که نمیتواند به عنوان یک رام شخصی سازی شده برایِ استفاده روزانه مناسب همه کاربران باشد.

علی ایحال، این خبر برایِ بسیاری از کاربران دنیا، مخصوصاً کاربران گوشی Nexus 5 گوگل ناگوار بوده است، چون با توجه به عرضه گوشی مذکور در اواخر سال 2013 میلادی و قدرت سخت افزاری بالاتر این گوشی هوشمند نسبت به اکسپریا SP سونی ( مجهز بودن به چیپست 4 هسته ای Krait و 2 گیگابایت حافظه رم )، گوگل این گوشی را در صف دریافت اَندروید 7.0 نوقا قرار نداده است.

منبع: