sony-xperia-x
اکسپریا X، با وجود گذشت چند ماه از معرفی رسمی آن هنوز یک گوشی هوشمند تقریبا ناشناخته برای ما است. هر چند که کم کم جنبه های بیشتری از این دستگاه مشخص میشود اما هنوز بسیاری از جزئیات آن تا زمانی که به بازار عرضه نشود مبهم خواهند ماند.

تا اینجا شاید تنها دوربین اکسپریا X باشد که کم و بیش در تست های مختلف محک خورده است. با اینکه دوربین یک بخش مهم از گوشی هوشمند را تشکیل میدهد اما عملکرد سخت افزاری و پردازنده نیز مورد توجه بسیاری از آنهایی است که برای خرید یک گوشی هوشمند برنامه ریزی میکنند.

اکسپریا X همانطوری که میدانید از پردازنده اسنپدراگون 650 کوالکام قدرت میگیرد. این پردازنده در سطح میان رده های بازار قرار دارد اما عملکرد آن را میتوان حتی با پردازنده های رده بالای سال گذشته مقایسه کرد. اولین بار حالا اکسپریا X در چند بنچمارک مختلف که توسط وبسایت جی اس ام آرنا انجام شده محک خورده است.

نتایج بنچمارک های بدست آمده را در زیر میتوانید مشاهده کنید. جای خالی بنچمارک AnTuTu در اینجا حس میشود چرا که این بنچمارک معمولا بیشتر مورد توجه کاربران قرار دارد. شاید تست نهایی از این دستگاه در بنچمارک AnTuTu بتوانند ما را بیشتر از سطح سخت افزاری این دستگاه مطلع کند.

1

2

3

4

5

6

7