Xperia X
حتما در جریان هستید که سونی از روز گذشته به روزرسانی جدیدی را برای اکسپریا X به عرضه رسانده است. آخرین به روزرسانی اکسپریا X که هم اکنون در بسیاری از نقاط دنیا در دسترس کاربران قرار گرفته دارای شماره ساخت 34.0.A.2.292 است که تقریبا یک به روزرسانی نسبتا مهم و بزرگ محسوب میگردد.

ارتقای شماره ساخت در این به روزرسانی از 1 به 2 انتظارها را از آن بالا برده است. این به روزرسانی که خیلی سریع به مرحله عرضه OTA نیز رسیده تغییرات مهمی را با خود به همراه دارد.

سونی در مورد تغییرات ایجاد شده در این نسخه مواردی را ذکر میکند که همگی جزو بخش های مهم نرم افزاری دستگاه هستند. سونی به بهبود عملکرد سنسور اثر انگشت تاکید دارد در حالی که اکسپریا X خود به جرأت صاحب یکی از بهترین عملکردها در زمینه سنسور اثر انگشت بوده است.

همچنین دوربین نیز به گفته سونی در این به روزرسانی بهبود یافته که نیازمند بررسی های بیشتر است که حتما در روزهای آینده به صورت اختصاصی از سایت تخصصی اکسپریا صورت میگیرد. سونی در مورد این به روزرسانی به بهبود مصرف باتری، ثبات بیشتر در عملکرد و همچنین بهبود لمس دستگاه نیز اشاره دارد.

اما علاوه بر تمامی این موارد این به روزرسانی پچ امنیتی دستگاه را نیز ارتقا بخشیده که در آن ما شاهد به کار گیری پچ امنیتی مربوط به ماه ژوئن هستیم. کرنل و بیس باند نیز دستخوش تغییر شده است که جزئیات آن را در تصاویر زیر مشاهده میکنید.

با تشکر از: Reza133