DSC_0423
سونی با معرفی اکسپریا X خانواده ای جدید را در گوشی های هوشمند خود پایه ریزی کرد که تا سه سال، قرار است وظایف سنگینی را بر دوش خود حمل کند. در بین چهار عضو خانواده جدید سونی، اکسپریا X مهمترین اسمارت فونی است که به بازار ایران وارد خواهد شد.

اگر اسمارت فون های سایر کمپانی ها را در این زمینه به حساب نیاوریم، بدون هیچ تردیدی مهمترین رقیب اکسپریا X در بین گوشی های هوشمند سونی، اکسپریا Z5 است.

از لحظه معرفی اکسپریا X تا امروز، بیشترین سوال حول محور این دستگاه این بود که: اکسپریا X یا اکسپریا Z5 ؟ بین این دو گوشی کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد؟ کدام را بخریم؟ چرا اکسپریا X و یا چرا اکسپریا Z5 ؟ تردیدی نیست که هر کدام از این دو دستگاه در مقابل دیگری برتری هایی دارد اما مجموع برتری های کدام اسمارت فون بر دیگری یک پیروزی نهایی را به ارمغان می آورد. اصلا هر کدام از این دو دستگاه برای کدام قشر مناسب تر است؟ تمام این ها سوالاتی است که یک بررسی کامل و جامع میتواند به آن پاسخ بدهد.

ما برای اولین بار سعی داریم تا کاملترین مقایسه ممکن از دو گوشی هوشمند را بین اکسپریا X و اکسپریا Z5 به عمل بیاوریم و در نهایت ببینیم کدامیک در چه شاخه هایی بر دیگری رجحان دارد. مقایسه این دو دستگاه در هفت شاخه مشخصات فیزیکی و طراحی، صفحه نمایش، دوربین، سخت افزار، نرم افزار، باتری و سایر مشخصات انجام میشود که در هر شاخه نیز چند زیر شاخه را با خود به همراه خواهد داشت. در مجموع این مقایسه میتواند 0 تا 100 مشخصات دو دستگاه را در مقابل هم قرار دهد تا انتخاب را برای کاربران آسان کند. در روزهای آینده با ما همراه باشید تا یک دوئل جذاب از دو دستگاه قدرتمند را با هم تماشا کنیم.