sony_xperia_x_side1

سونی صبح امروز با ارسال دعوتنامه ای به توسعه دهندگان سراسر دنیا، آنها را برایِ مشارکت در طرح پروژه متن باز اَندروید فراخواند. سونی در آخرین بروزرسانی پلتفرم پروژه متن باز اَندروید، اکسپریا X را به عنوان اولین و تنها عضو خانواده X وارد این پروژه کرد. بر این اساس، توسعه دهندگان میتوانند برایِ این گوشی هوشمند محبوب رام هایِ شخصی سازی شده بر اساس آخرین نسخه پروژه متن باز اَندروید را ساخته و منتشر کنند.

این پلتفرم بر اساس اَندروید 6.0 مارشمالو عرضه خواهد شد و تنها به توسعه دهندگان توصیه میشود، چون دارایِ پایداری لازم برایِ استفاده روزانه نمیباشد. به دلیل اینکه امکانات این پلتفرم در حال حاضر بسیار محدود میباشد و کنجکاوی در آن میتواند باعث بروز آسیب هایِ جدی به دستگاه کاربران شود، به همین دلیل سونی از کاربران درخواست کرده است که تنها در صورتی دست به آزمایش این پلتفرم بزنند که توسعه دهنده هستند.

سونی از توسعه دهندگان درخواست کرده است بر رویِ ویژگی هایِ این پلتفرم به صورت جدی کار کنند و از پتانسیل هایِ نهفته آن نهایت استفاده لازم را ببرند. به جز سایر اَعضایِ خانواده X و گوشی هایِ اکسپریا M2، اکسپریا E3، اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا T3، سایر گوشی هایِ اَندرویدی سونی جزو پروژه متن باز اَندروید هستند و توسعه دهندگان میتوانند بر رویِ آنها مانور دهند. در پایان میتوانید دعوتنامه رسمی سونی پیرامون اضافه شدن گوشی اکسپریا X به پروژه متن باز اَندروید را مشاهده کنید.

Print