Screenshot (17)
Dxomark نامی آشنا برای عکاسان و متخصصان این حرفه است که به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه دوربین های عکاسی، نقدهای موشکافانه ای از دوربین ها به عمل می آورد. این مرجع در کنار بررسی فوق حرفه ای دوربین های عکاسی، به بررسی دوربین گوشی های هوشمند نیز میپردازد که نتیجه نقدهای آن همیشه جذاب و دیدنی بوده است.

سال گذشته Dxomark اکسپریا Z5 سونی را با امتیاز 87 به عنوان برترین گوشی هوشمند از حیث دوربین عکاسی و فیلم برداری شناخت. اما امسال دو گوشی هوشمند بالارده در بازار به نام های گلکسی S7 Edge و HTC 10 موفق شدند از اکسپریا Z5 عبور کرده و با امتیاز 88 عنوان برترین دوربین را از آن خود کنند.

اولین گوشی هوشمند از سونی در سال 2016، بسیار دیرتر از رقبا وارد این چالش شد اما در ورود خود موفق شد امتیاز فوق العاده 88 را به دست بیاورد تا در کنار دو رقیب اصلی خود صدرنشینی را تجربه کند. اکسپریا X Performance در هر دو بخش دوربین عکاسی و دوربین فیلم برداری موفق به کسب امتیاز 88 شد که در مجموع، امتیاز میانگین 88 را نیز بدست آورد.

Screenshot (16)

بررسی تفکیکی بخش های مختلف نشان از شرایط فوق العاده دوربین اکسپریا X Performance در بعضی از شاخص ها دارد. به طور مثال در بخش عکس برداری این دستگاه موفق شده امتیاز 95 را از نظر فوکوس خودکار بدست بیاورد و در بخش فیلم برداری نیز امتیاز 96 از نظر نویز و 91 از نظر لرزشگیر نشان از عملکرد بسیار خوب این دستگاه دارد. به زودی بررسی دقیق و کامل دوربین اکسپریا X Performance را با اتکا به نقد مرجع تخصصی Dxomark از سایت تخصصی اکسپریا خواهید خواند.

منبع: