sony-xperia-x-performance-7
در مرور مشخصات اکسپریا X Performance، حافظه داخلی این دستگاه 32 گیگابایت مشخص شده اما قابلیت ارتقای حافظه بوسیله کارت های میکرو اس دی نیز وجود دارد. بر اساس اطلاعاتی که از اکسپریا X Performance داریم این دستگاه همچون اکسپریا Z5 قابلیت ارتقای حافظه خارجی تا 200 گیگابایت را داراست.

ما گاهی اوقات با اعداد و ارقام عجیبی در زمینه پشتیبانی برخی گوشی ها از کارت های حافظه رو به رو میشویم. در این زمینه کمپانی الجی سابقه زیادی دارد که در مشخصات گوشی های خود اعداد عجیبی را درج کرده بود. الجی حدود دو سال قبل در G3 پشتیبانی از کارت حافظه تا 2 ترابایت را اعلام کرد و بعد از آن نیز در چندین و چند محصول از چنین ویژگی عجیبی به عنوان یکی از ویژگی گوشی های خود اشاره کرد.

همه ما میدانیم که پشتیبانی از کارت حافظه، اول از همه نیازمند یک بستر سخت افزاری قوی است. اما آیا اکسپریا X Performance با اسنپدراگون 820 این بستر را دارد؟ سونی در هر جایی که چشم ما میخورد، از پشتیبانی اکسپریا X Performance تا 200 گیگابایت کارت حافظه خارجی صحبت کرده اما در یک جا و به صورت پاورقی در دفترچه راهنمای این دستگاه توضیحات بیشتری داده است.

سونی در خصوص اکسپریا X Performance توضیح میدهد که این دستگاه قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه خارجی تا 2 ترابایت را دارد. اما تا این لحظه حداکثر ظرفیت کارت حافظه موجود در بازار 200 گیگابایت است.
200
نمیتوان اسم آن را یک دروغ گذاشت، اگر سونی در صفحه مشخصات اکسپریا X Performance از واژه 2 ترابایت به جای 200 گیگابایت استفاده میکرد که با این کار مطمئنا این دستگاه توجه بیشتری را به خود جلب میکرد اما سونی ترجیح داد صادقانه آنچه را که در واقعیت امکان رخ دادن آن است بیان کند.