gsmarena_001
سونی موبایل در ماه های اخیر بارها نشان داده تا آخرین نفس از افشای اسرار درونی خود جلوگیری میکند. نمونه آن را امسال در نمایشگاه MWC مشاهده کردیم که محصولات خانواده X تا لحظه رونمایی در کنفرانس مطبوعاتی هیچ سر نخی از خود نشان نداده بودند. حتی سال گذشته نیز تنها چند روز قبل از آغاز نمایشگاه IFA برلین شایعاتی در خصوص معرفی یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش 4K مطرح شده بود که با معرفی اکسپریا Z5 Premium این شایعه رنگ حقیقت به خود گرفت.

امسال نیز شایعات دست از سر سونی بر نمیدارند. اما این بار شایعه ای که بیشتر از بقیه جنجال به پا کرده مربوط به یک گوشی هوشمند دیگر از سری X به نام اکسپریا X Premium است.

شایعاتی که از اکسپریا X Premium خبر دادند صفحه نمایشی با رزولوشن 4K را برای این دستگاه ذکر کردند. صفحه نمایش 4K پیش از این در اکسپریا Z5 Premium استفاده شده بود اما چه چیزی در نسخه پریمیوم خانواده X تازگی دارد؟ بر اساس شایعات گفته شده بود که این دستگاه درخشندگی 1300 نیت را با قدرت نمایش 1.07 میلیارد رنگ داراست.

در روزهای گذشته صحبت های زیادی از اکسپریا X Premium مطرح شده بود که حالا امروز سونی موبایل تایوان مستقیما وارد گود شده و دست به رد شایعات زده است. سونی موبایل تایوان از طریق یکی از وبسایت های چینی با رسانه ها ارتباط برقرار کرده و خبر مربوط به اکسپریا X Premium را غیر واقعی دانسته است.

به هر حال ما در ماه های گذشته، به خوبی دریافتیم که سونی تا ثانیه های آخر سعی در حفظ اطلاعات محرمانه خود دارد. تا اینجا را میدانیم که سونی برای شهریور امسال احتمالا یک محصول پرچمدار را برای بازارهای جهانی معرفی میکند. اما اینکه این محصول چیست و چه مشخصاتی دارد باید تا آن زمان به همین شایعات اکتفا کنیم.

منبع: