sony-xperia-xz_06-1500x1000

پس از عرضه اکسپریا XZ در کشور تایوان، هم اَکنون پرچمدار جدید سونی در 3 بازار بزرگ دیگر دنیا نیز در دسترس کاربران قرار دارد. ایالت متحده آمریکا، آلمان و هلند 3 مقصد جدید اکسپریا XZ سونی هستند. سونی برایِ پرچمدار جدید خود در کشورهایِ اروپایی قیمتی معادل 699 یورو را در نظر گرفته است و در بازار آمریکا نیز، اکسپریا XZ حدود 699 دلار قیمت گذاری شده است.

در بحث رنگ بندی اَما، تفاوت هایی بین توزیع کنندگان گوشی اکسپریا XZ در کشورهایِ اروپایی و ایالت متحده آمریکا وجود دارد. در اروپا هر 3 رنگ اکسپریا XZ در اختیار کاربران قرار دارد، اما در بازار آمریکا خُرده فروشی آنلاین Best-Buy دو رنگ آبی جنگلی و مشکی معدنی این گوشی هوشمند را به فروش میرساند، ولی خُرده فروشی آنلاین آمازون هر 3 رنگ اختصاصی این گوشی هوشمند را در اختیار کاربران قرار میدهد.

همانطور که شاید بدانید، این گوشی هوشمند توسط اُپراتورها عرضه نمیشود و این موضوع بسیار به نفع کاربران میباشد، چون یکبار به صورت کامل نسخه آنلاک شده اکسپریا XZ یا همان نسخه به اصطلاح Sim-Free را خریداری میکنند. همچنین، این اُمید وجود دارد که قیمت پرچمدار جدید سونی در تمامی خُرده فروشی هایِ آنلاین یکسان است و کاربران نیاز نیست نگران پایین و بالا بودن قیمت ها باشند.

در کشور ایران هم، پس از معرفی رسمی اکسپریا XZ در پایتخت ایران، از فردا این گوشی هوشمند به صورت غیر رسمی از طریق سایت نگین خاورمیانه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و از 24 مهر ماه نیز این گوشی هوشمند به صورت گسترده با گارانتی سونی موبایل در کشور عزیزمان ایران عرضه خواهد شد. گفتنی است که این اولین باری نیست که ایران پا به پایِ بازارهایِ اروپایی ورود پرچمدار جدید سونی را به صورت غیر رسمی تجربه میکند.

منبع: