sony-xperia-xz-x-compact
اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact، جدیدترین اعضای خانواده نوپای X هستند که سونی روز پنجشنبه در جریان نمایشگاه IFA 2016 دست به معرفی آنها زد.

سونی موبایل، هنوز به صورت رسمی تاریخ عرضه این دو دستگاه را در هیچ یک از بازارها اعلام نکرده اما منابع متفرقه و خرده فروشی ها در چند منطقه زمان های دقیقی از عرضه پرچمداران جدید سونی را ذکر کردند. قطعا اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact در همین ابتدای کار، طرفداران زیادی در کشور ما پیدا کردند که منتظر ورود این دو دستگاه به بازار ایران هستند.

با توجه به تجربه ای که در عدم عرضه اکسپریا X Performance به بازار ایران بدست آمده بود بسیاری نگران این بودند که سونی این دو دستگاه را نیز به بازار ایران وارد نکند. اما خوشبختانه باید به اطلاع برسانیم که هر دو دستگاه اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact قطعا در ایران به صورت رسمی عرضه خواهند شد.

فاصله طولانی معرفی تا عرضه در اکسپریا X یک نگرانی دیگر برای علاقه مندان به اکسپریا XZ بود اما این دستگاه با فاصله ای کوتاه بعد از معرفی قرار است عرضه رسمی خود را آغاز کند. بر اساس اطلاعات بدست آمده هر دو دستگاه اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact، از نیمه دوم مهر ماه وارد بازار ایران خواهند شد. هنوز قیمت دقیق این دو دستگاه برای بازار ایران مشخص نیست که به محض اطلاع آن را در خبری جداگانه اعلام خواهیم کرد.