XR-2
امروز در یک اتفاق جالب و شاید عجیب، سونی نام دو گوشی هوشمند جدید را در سایت رسمی خود درج کرد. اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact، نام پرچمداران جدید سونی هستند که هفته آینده در نمایشگاه IFA برلین معرفی میشود. درج نام این دو دستگاه در سایت سونی اتفاق تازه ای نیست، چرا که قبلا نیز سونی چنین اشتباهی را مرتکب شده بود تا ما به این اشتباه های پیاپی شک کنیم. شاید سونی عمداً این کار را کرده تا نام پرچمدار آینده این شرکت از حالت مجهول بیرون بیاید.

به هر حال، اتفاق امروز، ما را بیشتر با اسمارت فونی که مدت ها به دنبال خبرهای آن هستیم آشنا کرد. سونی امروز در کنار درج نام اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact، برای لحظه ای کوتاه، در یک صفحه، اشاره ای کلی به این دو دستگاه داشت. این اطلاعات بلافاصله از سایت سونی حذف شد اما ما بسیار خوش شانس بودیم که در همان لحظات کوتاه این اطلاعات را که در سایت سونی موبایل جمهوری چک درج شد مشاهده کردیم.

سونی در صفحه مخصوص اکسپریا XZ مینویسد، با اسمارت فون های اکسپریا زندگی خود را به اشتراک بگذارید. سونی به صورت کلی به دو دستگاه اشاره دارد که به نظر میرسد امسال بر خلاف سال گذشته، خبری از نسخه پریمیوم با اندازه 5.5 اینچ نباشد.

با هم نگاهی کلی به جمله هایی که سونی در مورد اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact گفته می اندازیم.

– آخرین طراحی سونی در دو سایز مختلف، پرچمدار بزرگ سونی با نام اکسپریا XZ و یک مدل کوچکتر با نام اکسپریا X Compact!
– دکمه پاور در اکسپریا XZ، مجهز به سنسور اثر انگشت است.
– اکسپریا XZ اسمارت فونی است که از فلز بسیار خالص، درخشان و روشن ساخته شده است. اکسپریا X Compact نیز دارای بدنه ای مسطح و براق شبیه به سرامیک است.
– طراحی رابط کاربری بسیار زیبا و یکپارچه است. یکی از دلایلی که کاربران گوشی های اکسپریا را انتخاب میکنند، رابط کاربری روان آن است. همه آیکون ها، رنگها و عناصر گرافیکی کاملا با طراحی فیزیکی دستگاه همخوانی دارد. ساعت لاک اسکرین دستگاه به صورت شفاف است.
– دوربین اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact! نمایش شفاف تصاویر بدون هیچگونه مات شدن!
– همچنین در کنار اکسپریا XZ، کاور هوشمند و لمسی این دستگاه نیز با نام SCTF10 عرضه خواهد شد.

این موارد، گوشه ای از مشخصات اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact است که امروز به اشتباه و ناخواسته در سایت سونی موبایل چک درج شد. دیگر زمان زیادی باقی نمانده و مطمئناً در روزهای آینده باز هم اطلاعات بیشتری از پرچمداران سونی خواهیم شنید.