وقتی خبر معرفی سنسور خارق العاده سونی با قابلیت ثبت تصاویر آهسته با نرخ خارق العاده 960 فریم بر ثانیه منتشر شد، کمتر کسی انتظار دیدار با این سنسور را در یکی از گوشی هایِ اکسپریا در مدت زمانی نزدیک همچون کنگره جهانی موبایل داشت، چون سونی معمولاً مدت زمان زیادی را صرف تحقیق و توسعه یک سنسور برایِ عرضه و استفاده در گوشی هایِ پرچمدار خود میکند.

زمانی که بسیاری از مردم دنیا در حال خُرده گرفتن به سونی برایِ به کار بردن سنسور 23 مگاپیکسلی گوشی اکسپریا Z5 بر رویِ پرچمدار جدید این کمپانی، گوشی محبوب اکسپریا XZ بودند، مهندسین سونی در حال طراحی خارق العاده ترین سنسور برایِ گوشی هایِ هوشمند بودند که تا سالیان سال، یا شاید هرگز نمونه اش را نتوانید در محصول هیچ شرکتی ببینید!

تنها چند هفته قبل از معرفی محصولات جدید سونی در کنگره جهانی موبایل سنسور جدید سونی با حافظه موقت رم با قابلیت ثبت تصاویر آهسته با نرخ 960 فریم بر ثانیه معرفی شد و در فاصله زمانی بسیار کوتاهی در جدیدترین و قدرتمندترین گوشی سونی، که لقب اعلاترین گوشی این کمپانی را نیز یدک میکشد مورد استفاده قرار گرفت.

اما از معرفی سنسور مذکور و سپس معرفی گوشی هوشمند اکسپریا XZ Premium با سنسور مذکور که بگذریم، میرسیم به بخش عملی داستان هیجان انگیزمان، یعنی استفاده عملی از این تکنولوژی خارق العاده. همیشه پس از اتمام معرفی محصولات، نمایشگاه محصولات شروع به کار میکنند و محصولات معرفی شده به نمایش عمومی گذاشته میشوند تا کاربران بتوانند به صورت عملی با محصولات معرفی شده و قابلیت هایِ آنان آشنا شوند.

دقیقاً اینجا جایی است که حرف ها به عرصه عمل فراخوانده میشوند و عیار کار کمپانی ها در معرفی محصولات مشخص میشود. اولین عکس هایِ اکسپریا XZ Premium برایِ دنیا مخابره شد و بسیاری به تقدیر از سنسور جدید سونی پرداختند؛ اما آیا این سنسور فقط در بخش عکسبرداری بهبودهایی با خود به همراه داشته است یا سونی پا را فراتر از قبل گذاشته است؟ پاسخ قطعاً منفی میباشد!

شاید اصلی ترین بارزه سنسور جدید سونی، فیلمبرداری با نرخ فریم بسیار بالا باشد. شاید بر رویِ کاغذ کمی درک کردن نرخ خارق العاده 960 فریم بر ثانیه کمی ساده به نظر برسد، اما به شما این اطمینان را میدهیم که اصحاب رسانه هایِ بزرگ دنیا با استفاده عملی از این سنسور به قدرت اعجاب انگیز آن اعتراف کردند.

خبرهایِ بسیار زیادی از این قابلیت برتر دوربین گوشی اکسپریا XZ Premium در دنیا منتشر شده است و بسیاری از اصحاب رسانه هایِ برتر دنیا به قدرت بیش از اندازه این سنسور و حرکت بسیار قابل ستایش سونی اعتراف کرده اند. به گفته یکی از اصحاب رسانه، این قابلیت شاید در نگاه اول و حتی در هنگام به ثبت رساندن ویدئو به نظر عادی برسد، اما وقتی ویدئو را ذخیره میکنید و به تماشایِ آن مینشینید، تازه متوجه خواهید شد که به چشمهایِ خود نیز نمیتوانید اعتماد کنید!

دوربین گوشی اکسپریا XZ Premium تصاویر ثبت شده را تا حد بسیار زیادی کُند میکند، به نحوی که میتوانید جزء به جزء ثبت شده با دوربین این گوشی هوشمند را به تماشا بنشینید و از آن لذت ببرید. علاوه بر این قابلیت منحصر به فرد که تنها در اختیار کاربران گوشی هایِ اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium قرار دارد، سونی برنامه بسیار ویژه ای را برایِ تدوین این فایل هایِ ثبت شده آهسته نیز در اختیار کاربران قرار میدهد، که به گفته اصحاب رسانه بسیار حرفه ای میباشد.

منبع: