سونی دو سال قبل اولین طرح مفهومی اندروید را با اکسپریا Z3 و Z3 Compact آغاز کرد. در این طرح دو گوشی هوشمند نامبرده مراحل توسعه و آزمایش اندروید مارشمالو را پیش از عرضه رسمی تجربه کردند که تجربه ای موفقیت آمیز نیز برای آنها به حساب آمد. این تجربه موفقیت آمیز سبب شد تا سونی سال گذشته طرح مفهومی خود را با یک گوشی هوشمند دیگر از خانواده اکسپریا ادامه دهد.

اندروید نوقا با اکسپریا X کار توسعه خود را آغاز کرد. اکسپریا X از سال گذشته وارد طرح مفهومی اندروید 7.0 شد و پس از گذشت مدتی به اندروید 7.1.1 و در همین اواخر به اندروید 7.1.2 هم رسید. حالا از سونی خبر میرسد طرح مفهومی اندروید نوقا برای اکسپریا X کم کم به پایان راه خود نزدیک شده و به زودی متوقف خواهد شد.

با تایید سونی طرح مفهومی اندروید نوقا برای اکسپریا X تا پایان ماه می (حدوداً اوایل خرداد) کار خود را به پایان خواهد رساند و از آن پس کاربرانی که در این طرح شرکت داشتند دیگر هیچ آپدیتی دریافت نخواهند کرد. برای این کاربران راهی جز کوچ کردن به فریمور اصلی دستگاه باقی نخواهد بود تا از آن پس آپدیت های سیستمی را همانند سایر کاربران دریافت کنند.

اما طرح مفهومی سونی فقط برای اکسپریا X پایان میپذیرد. در حقیقت به زودی سونی یک گوشی دیگر را جایگزین اکسپریا X در این طرح خواهد کرد. اکسپریا XZ Premium به عنوان پرچمدار جدید سونی در طرح مفهومی آینده شرکت داده خواهد شد که احتمالا مربوط به اندروید O باشد. جزئیات بیشتری در این خصوص اعلام نشده اما انتظار میرود از تابستان امسال سونی طرح مفهومی بعدی خود را با نسخه آینده اندروید شروع کند.

منبع: