هند همیشه در مرکز توجهات سونی قرار داشته است، چون کاربران این کشور همیشه استقبال بینظیری از محصولات سونی میکنند. به همین دلیل سونی سرمایه گذاری خاصی بر رویِ این بازار کرده است و معمولاً گوشی هایِ جدید سونی پس از عرضه در کشورهایِ اروپایی، در هند به صورت رسمی معرفی و عرضه میشوند.

اینبار نیز پس از عرضه اکسپریا XZ Premium در برخی از کشورهایِ اروپایی و نزدیک شدن به آغاز پیش فروش این گوشی هوشمند در بازار آمریکا، سونی موبایل هند رسماً این گوشی هوشمند را معرفی و قیمت گذاری کرد، که قطعاً با استقبال بینظیر کاربران مواجه خواهد شد و پیش بینی فروش خوبی برایِ آن میشود.

سونی معمولاً در بازار هر کشور بنابر ارزش پول آن کشور دست به قیمت گذاری گوشی هایِ خود میکند. بازار هند نیز از این قاعده مستنثنی نیست. سونی برایِ این گوشی هوشمند در بدو ورود قیمت 61.990 روپیه ای یا به عبارتی 961 دلاری را در نظر گرفته است، که با توجه به ارزش پول کشور هند رقم مناسبی برایِ یک گوشی هوشمند با مشخصات اکسپریا XZ Premium میباشد.

البته باید این موضوع را مد نظر قرار داد که در کنار فروشگاههایِ سونی موبایل در کشور هند، خُرده فروشی هایِ بزرگی چون آمازون نیز حضور بسیار فعال و مؤثری در بازار این کشور دارند، که وضع را برایِ کاربران بهتر میکنند. در حال حاضر شعبه هند خُرده فروشی آنلاین آمازون این گوشی هوشمند را با قیمت استثنائی 59.990 روپیه عرضه میکند، که یک پیشنهاد وسوسه برانگیز میباشد.

هنوز هیچگونه صحبتی از هدایایِ این گوشی هوشمند برایِ بازار هند به میان نیامده است و خبری در این باره در دست نمیباشد. شاید در آینده ای نزدیک این موضوع مشخص شود، اما هم اَکنون خبری از این موضوع در دست نیست. همچنین، سونی گوشی اکسپریا XZ Premium را همچون برخی از بازارها تنها در 2 رنگ اصلی اش در این کشور عرضه کرده است و خبری از رنگ صورتی برایِ بازار هند نیست.

منبع: