سونی موبایل چند روز قبل با معرفی اکسپریا XZ Premium یکبار دیگر توانست در دنیای گوشی های هوشمند خبرساز شود. اکسپریا XZ Premium که لقب بهترین گوشی هوشمند در کنگره جهانی موبایل 2017 را هم بدست آورد بدون تردید یکی از خبرسازترین گوشی های هوشمند تا پایان سال خواهد بود.

اکسپریا XZ Premium آنقدر جذاب و قدرتمند است که تا مدت ها هر چه از آن گفته شود کم است. حق اکسپریا XZ Premium نیست که به سادگی از آن عبور کنیم. به همین خاطر مرور داستان معرفی این گوشی هوشمند که قطعا خواندنی است را به شما توصیه میکنیم.

قصد ما این است که ماجرای دومین پریمیوم سونی را از ابتدا تا انتها مرور کنیم. ماجرای اکسپریا XZ Premium از کجا شروع شد و در نهایت چگونه به سر انجام رسید. اگر شما هم از عاشقان اکسپریا XZ Premium هستید این مقاله کوتاه را تا انتها بخوانید.


اولین شایعه، 31 فروردین 95: اکسپریا X Premium با صفحه نمایش 4K HDR در راه است.
چند هفته پس از معرفی نسل اول خانواده X شایعه ای مبنی بر معرفی یک اسمارت فون پریمیوم از این خانواده در آینده ای نزدیک منتشر شد. مهمترین مشخصه این دستگاه برخورداری از صفحه نمایش 4K HDR بود که امروز در اکسپریا XZ Premium مشاهده میکنیم. البته این شایعه تنها یک هفته پس از انتشار اولیه توسط سونی موبایل تایوان تکذیب شد تا آتشفشان نسل دوم پریمیوم سونی حدود 10 ماه غیرفعال باشد.


14 بهمن 95: توییت Ricciolo در خصوص معرفی یک پریمیوم دیگر در آینده ای نزدیک
Ricciolo که یکی از درزدهندگان مشهور فناوری است، روابط نزدیکی با سونی موبایل دارد. وی حدود یک ماه قبل در صفحه توییتر خود از معرفی جایگزین اکسپریا Z5 Premium در آینده ای نزدیک خبر داد. البته سرنخ های Ricciolo نگاه ما را به بعد از MWC کشاند اما سونی با معرفی این دستگاه در MWC 2017 ما را غافلگیر کرد. توییت Ricciolo را میتوانیم جرقه اولیه برای معرفی اکسپریا XZ Premium قلمداد کنیم. جرقه ای که در مدت کمتر از یک ماه تبدیل به آتش بزرگی شد که بسیاری را در خود سوزاند.


7 اسفند: درز اولین تصویر از اکسپریا XZ Premium
دو روز مانده به آغاز کنگره جهانی موبایل اولین تصویر رسمی از اکسپریا XZ Premium به بیرون درز کرد. با اینکه تنها دو روز تا آغاز نمایشگاه موبایل بارسلون زمان باقی مانده بود اما هنوز کسی تصور معرفی این دستگاه در رویداد پیش رو را نداشت. با انتشار این تصویر تقریبا همه به معرفی یک اسمارت فون قدرتمند که جای اکسپریا Z5 Premium را خواهد گرفت امیدوار شدند.


9 اسفند: اکسپریا XZ Premium معرفی شد.
داستان به همین سادگی تمام شد. نه خبری از شایعات بی پایان بود، نه خبری از درز تصاویر پر تعداد! خیلی ساده و کم سر و صدا سونی یکی از قدرتمندترین گوشی های هوشمند سال را معرفی کرد. شاید اگر بخواهیم چنین مقاله ای را در خصوص برخی از پرچمداران سایر کمپانی ها جمع بندی کنیم، ده ها صفحه را برای مرور اخبار و حواشی آنها سیاه کنیم. اما اکسپریا XZ Premium که بدون شک یکی از قدرتمندترین اسمارت فون های سال است با کمترین حواشی ممکن و شایعات بی اساس معرفی شد.