هر سال در چنین روزهایی جشنواره طراحی IF شاهد قدرت نمایی سونی در این حوزه بوده است. امسال نیز برندگان این جشنواره در شاخه های مختلف اعلام شدند که مثل همیشه، سونی در کسب جوایز طراحی موفق عمل کرده است.

جشنواره IF Design که در شاخه های مختلف برترین محصولات را از نظر طراحی انتخاب میکند، امسال در شاخه موبایل جایزه طلایی خود را به اکسپریا XZ1 داده است. جشنواره به صورتی است که تعدادی از گوشی های هوشمند، جایزه طراحی را دریافت میکنند که از بین آنها یک دستگاه صاحب جایزه طلایی طراحی میشود که امسال این جایزه به اکسپریا XZ1 از سونی رسیده است. در بین منتخبین اولیه این جایزه دو گوشی دیگر از سونی به نام های اکسپریا XZ1 Compact و اکسپریا XZ Premium نیز حضور داشتند که از بین تمام گوشی ها در نهایت اکسپریا XZ1 برترین گوشی هوشمند سال از نظر طراحی انتخاب شد.

در این جشنواره تمام گوشی های هوشمند رده بالا حاضر هستند که از بین تمام آنها اکسپریا XZ1 موفق شد تا با تکامل طراحی OmniBalance و Loop Surface به این عنوان دست پیدا کند. سونی در حالی با اکسپریا XZ1 به این جایزه دست پیدا کرده که دیگر شاهد به کارگیری این طراحی در گوشی های هوشمند این شرکت نخواهیم بود! برگزار کنندگان این جشنواره پس از اعلام نتایج و دریافت عنوان طراحی طلایی توسط اکسپریا XZ1 بیانیه ای را به شرح زیر صادر کردند.

“به سونی بابت این طراحی خارق العاده در بازار پرهیاهوی تلفن های هوشمند تبریک میگوییم. ساخت بی نظیر یک محصول با در نظر گرفتن دقیق ترین جزئیات و توجه به کیفیت ساخت و رنگ آن، از این گوشی یک محصول بسیار خوش دست ساخته است.

“بدنه یکپارچه فلزی که هیچ درزی در آن دیده نمیشود. این گوشی هوشمند با ساختار بسیار زیبا، بدنه ای محکم و ضخامت کم، با رنگ هایی که بر روی بدنه فلزی به صورت مات نقش بستند، یک طراحی متعادل و ایده آل را بین گوشی های هوشمند رقم زده است.”

منبع: