در هفته گذشته تعدادی از گوشی های سونی به فاصله ای کوتاه از یکدیگر، آپدیت های جدید امنیتی را بدست آوردند. تقریباً تمام گوشی هایی که انتظار آپدیت آنها را داشتیم، از این آپدیت بهره مند شدند به جز پرچمداران اصلی سونی در سال 2017 که آنها نیز امروز کار خود را برای دریافت جدیدترین به روزرسانی شروع کردند.

اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ1 هر دو آپدیت سیستمی جدید خود را با شماره ساخت 47.1.A.8.49 دریافت میکنند. البته این آپدیت از دو روز قبل برای نسخه های تک سیم این دو دستگاه انتشار یافته بود، اما مدل های دو سیم کارت که در ایران نیز موجود هستند، از ساعاتی قبل شروع به آپدیت شدن کردند.

این به روزرسانی یک به روزرسانی امنیتی است که پچ امنیتی دستگاه را به تاریخ 1 دسامبر آپدیت کرده است. نکته جالب اینجاست که سری XA1 که چند روز قبل آپدیت شده بودند، پچ امنیتی 5 دسامبر را دریافت کردند اما سونی در پرچمداران خود از پچ امنیتی 1 دسامبر استفاده کرده است. به هر حال این آپدیت که با حجم تقریبی 260 مگابایت به صورت OTA برای اکسپریا XZ Premium و حجم 220 مگابایت برای اکسپریا XZ1 نیز قابل دریافت است، هم اکنون برای کاربران حاضر در ایران نیز در دسترس است. این به روزرسانی احتمالاً در عملکرد کلی دستگاه هم بهبودهایی را ایجاد خواهد کرد.

شما میتوانید لحظه به لحظه از طریق سرویس آپدیت یاب اکسپریان، وضعیت به روزرسانی اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ Premium را دنبال کنید. فقط کافیست از لینک زیر وارد سرویس آپدیت یاب شده و بر اساس مدل گوشی خود، آخرین وضعیت به روزرسانی را جویا شوید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریا