گوشی های هوشمند سری کامپکت سونی، به خاطر صفحه نمایش کوچکتر همیشه به ماندگاری باتری معروف بودند. اکسپریا Z3 Compact شاید ماندگارترین گوشی هوشمند سونی در زمینه باتری باشد که در تست های GSMArena نیز به عدد 101 ساعت دوام باتری دست پیدا کرد.

پس از اینکه اکسپریا XZ1 در آزمایش باتری وبسایت GSMArena سربلند بیرون آمد، یک بار دیگر این امیدواری زنده شد که سونی امپراطوری خود را در زمینه باتری بین گوشی های هوشمند باز پس بگیرد. ظرفیت باتری اکسپریا XZ1 با برادر کوچکترش اکسپریا XZ1 Compact برابر است، اما صفحه نمایش کوچکتر در اکسپریا XZ1 Compact شانس ماندگاری بیشتر برای باتری دارد.

ساعتی قبل، وبسایت GSMArena بررسی اکسپریا XZ1 Compact را نیز به اتمام رساند که در زمینه باتری، رکورد خارق العاده ای از این دستگاه ثبت شد. در تست این مرجع، اکسپریا XZ1 Compact به مجموع 108 ساعت ماندگاری باتری رسید که در این زمینه، بین تمامی گوشی های سونی که تا به حال بررسی شدند، بیشترین طول باتری محسوب میشود.

این عدد 7 ساعت بیشتر از اکسپریا Z3 Compact است که تا امروز بیشترین ماندگاری باتری را در بین تمامی گوشی های هوشمند سونی داشت. البته این بین، اکسپریا تبلت Z4 نیز با 105 ساعت قرار دارد که باز هم به رکورد اکسپریا XZ1 Compact نمیرسد. با وجود اینکه ظرفیت باتری اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact روی کاغذ چندان زیاد نیست، اما در عمل کاملاً نتیجه مثبتی را رقم زده است.