اکسپریا XZ2 در مدت زمان کوتاهی که از معرفی آن میگذرد، توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند. شخصاً ما بعد از اولین رویارویی با اکسپریا XZ2 که روز گذشته رخ داد، به شدت شیفته این گوشی شدیم و معتقدیم که سونی میتواند با این تلفن هوشمند موفقیت های زیادی را در آینده ای نزدیک کسب نماید.

از حالا تا روز عرضه اکسپریا XZ2 به بازار، باید منتظر کشف چیزهای جدیدی از این دستگاه باشیم. روز گذشته با نگاهی به این دستگاه، یک قابلیت جدید به چشم خورد که تا امروز در هیچ یک از گوشی های سونی دیده نشده بود. البته این قابلیت جدید نیست و از چند نسخه قبل اندروید یکی از ویژگی های ذاتی اندروید به حساب می آمد.

این قابلیت که در مورد آن صحبت میکنیم، Ambient display است که سونی در اکسپریا XZ2 به صورت پیش فرض قرار داده است. Ambient display چیست؟ با فعال سازی گزینه ای به این نام در تنظیمات دستگاه، هنگام دریافت پیام، یا برداشتن گوشی از روی میز، صفحه نمایش به مدت چند ثانیه روشن میشود.

روشن شدن صفحه نمایش بدون فشردن دکمه پاور، برای مواقعی که پیغام جدیدی دریافت میکنید یا قصد نگاه کردن به ساعت را دارید، به کمک ویژگی کاربردی Ambient display امکان پذیر است که در اکسپریا XZ2 این ویژگی وجود خواهد داشت. در اکسپریا XZ2 صفحه نمایش با رنگ تمام مشکی به شکلی که در بالا مشاهده میکنید، ساعت و یا پیغام های دریافتی را به شما نشان میدهد.