این روزها سونی موبایل در حال عرضه اکسپریا XZ3 در کشورهای مختلف است اما متاسفانه امسال دیگر خبری از حضور سونی موبایل در ایران و عرضه پرچمدار جدیدش در بازار کشورمان نیست. البته راه ورود اکسپریا XZ3 به ایران بسته نیست و جای امیدواری است که در آینده ای نزدیک این گوشی به بازار ایران هم وارد شود.

ورود غیر رسمی گوشی ها به بازار معمولا ملاک عرضه به حساب نمی آید تا اینکه ما بتوانیم بازارهای هدف اکسپریا XZ3 را محاسبه کنیم. به خاطر خروج سونی موبایل از بازار خاورمیانه، امسال تعداد بازارهای هدف برای پرچمدار جدید سونی به شدت کاهش یافته و هم اکنون تعداد محدودتری از کشورها میزبان گوشی اکسپریا XZ3 هستند.

بر اساس اطلاعات بدست آمده تا این لحظه سونی موبایل قصد عرضه اکسپریا XZ3 را در کشورهای زیر دارد. این لیست کشورهایی است که سونی موبایل به صورت رسمی دست به عرضه اکسپریا XZ3 در آنها خواهد زد که البته ممکن است به صورت غیر رسمی در کشورهای دیگری از جمله ایران هم این گوشی یافت شود. لیست کشورهایی که اکسپریا XZ3 در آنها عرضه میشود به شرح زیر است:

ژاپن
انگلستان
کره جنوبی
ایرلند
فرانسه
مجارستان
ایتالیا
اتریش
آمریکا
سوئیس
کرواسی
جمهوری چک
آلمان
هلند
لهستان
اسلوونی
روسیه
اوکراین
یونان
سوئد
فنلاند
نروژ
ویتنام
چین
اسپانیا
بلژیک
بلغارستان
دانمارک
هنگ کنگ
تایوان

نکته: در برخی از این کشورها گوشی اکسپریا XZ3 به صورت قراردادی با اپراتورها و در برخی از کشورها به صورت سیم آزاد عرضه میشود. ضمن اینکه در دو کشور هنگ کنگ و تایوان این گوشی با رم 6 گیگابایتی است.