از ابتدای سال 2018، سونی سیاست خود را بر افزایش ظرفیت باتری گوشی های خود بنا نهاد. این مورد به وضوح در سه گوشی معرفی شده در اوایل سال، یعنی اکسپریا XA2، اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا L2 دیده میشود که هر سه به عنوان گوشی های میان رده و حتی ارزان قیمت، باتری هایی با ظرفیت بیشتر از 3000 میلی آمپر ساعت داشتند.

سونی در اکسپریا XZ2 هر چند که نسبت به این سه میان رده از باتری کوچکتری استفاده کرد، اما در مقایسه با نسل قبل یعنی اکسپریا XZ1، باتری به کار گرفته شده در اکسپریا XZ2 مقبول تر به نظر رسید. اکسپریا XZ2 به یک باتری 3160 میلی آمپر ساعتی مجهز شد که در عمل نیز نتایج رضایت بخشی را به بار آورد.

اطلاعاتی که تا این لحظه از اکسپریا XZ3 منتشر شده، هیچ توضیحی در مورد باتری آن به ما نمیدهد. تا اینکه امروز یک وبسایت برزیلی ANATEL تاییدیه ای را برای یکی از گوشی های سونی صادر کرده که ظرفیت باتری آن ذکر شده است. این گوشی که به نظر اکسپریا XZ3 است، در این وبسایت با ظرفیت باتری 3060 میلی آمپر ساعت ظاهر شده که این مقدار، نسبت به اکسپریا XZ2 اندکی کمتر است.

البته به فرض صحت این تصویر، تفاوت 120 میلی آمپر ساعت بین باتری اکسپریا XZ3 و اکسپریا XZ2 آنقدر زیاد نیست که به اکسپریا XZ3 خرده ای بتوان گرفت. از آنجایی که اکسپریا XZ3 احتمالاً با نسخه پیش فرض اندروید 9.0 معرفی خواهد شد، احتمالاً بهینه سازی های صورت گرفته در این سیستم عامل، اکسپریا XZ3 را از نظر ماندگاری باتری تضمین خواهد کرد. به هر حال باید منتظر درز اطلاعات بیشتر از این دستگاه باشیم که قرار است در نمایشگاه IFA برلین معرفی شود.

منبع: