گلکسی S8 و گلکسی +S8 جدیدترین پرچمداران سامسونگ هستند که ماه گذشته معرفی شده و به تازگی وارد بازارهای جهانی شدند. عرضه گلکسی S8 به بازار زودتر از اکسپریا XZ Premium بود اما دیگر اسمارت فون قدرتمند امسال سونی به نام اکسپریا XZs این روزها در حال ورود به عرصه رقابت بازاری در بسیاری از کشورها است.

یکی از فعالان یوتیوب، اولین اقدام خود را در جهت مقایسه دو گوشی هوشمند قدرتمند سال انجام داده و مقایسه ای بین اکسپریا XZs از سونی و گلکسی +S8 به انجام رسانده است. این مقایسه در خصوص فیلم برداری با دوربین در شرایط نوری کم است که عملکرد دو دستگاه را در برابر هم قرار میدهد.

طبیعتاً از هر دو دستگاه نباید انتظار نتیجه ای فوق العاده در این شرایط داشته باشیم. دوربین های موبایل هنوز برای فیلم برداری در نور کم جای رشد زیادی دارند و در این دو دستگاه نیز کیفیت نه چندان مطلوب هر دو تلفن هوشمند دیده شد. این مقایسه شرایط مختلف مثل لرزشگیر، زوم، شفافیت ویدئو و رنگ ها و .. را نمایش داد که به نظر هیچ کدام برتری مطلقی بر دیگری نداشته و در هر زمینه یکی توانسته از رقیب خود پیشی بگیرد.

این ویدئوی کوتاه را در ادامه از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. به نظر شما کدامیک از این دو تلفن هوشمند در زمینه فیلم برداری در شرایط نور کم عملکرد بهتری داشتند؟