sony-xperia-z1f-smartphone2
سونی بر خلاف سال های قبل این بار گوشی های آینده خود را پشت درهای بسته قرار داده و هیچ اخبار و جزئیاتی از آنها منتشر نکرده است. پس از معرفی اکسپریا Z1 اخبار زیادی در مورد معرفی یک مدل کوچکتر از آن با نام اکسپریا Z1 Mini یا Z1s به گوش رسیده بود. اما به نظر میرسد این دو گوشی کاملا متفاوت باشد و سونی در Ces از دو مدل جدید رونمایی خواهد کرد.

نتایجی از بنچمارک دو مدل جدید سونی میتواند بسیاری از نقاط تاریک این قصه را روشن کند. اولین بنچمارک مشاهده شده از اکسپریا Z1 Mini گرفته شده است و همانطور که انتظار میرفت شماره مدل این اسمارت فون D5503 میباشد که پیش از این نیز اطلاعاتی از آن درز کرده بود. این مدل در بنچمارک AnTuTu به امتیاز 34,193 رسید که نتیجه قابل قبولی برای یک مدل مینی محسوب خواهد شد.
Xperia-Z1-mini-AnTuTu-576x1024
و اما اکسپریا Z1 S که برخی معتقد بودند حرف S مخفف کلمه Small به معنی کوچک است که برای مدل مینی اکسپریا Z1 در نظر گرفته شده است. اما به نظر میرسد این حرف S نشان از یک سوپر فون اکسپریا Z1 خواهد داشت. شاید ماجرایی مشابه اکسپریا S / SL و Arc / Arc S را یک بار دیگر شاهد باشیم. از نتیجه بنچمارک این دستگاه و همچنین برخی شایعات دیگر در مورد عرضه یک گوشی 5 اینچی سونی مشابه اکسپریا Z1 بتوان این مدل را نسخه تکامل یافته اکسپریا Z1 دانست که با رفع برخی ایرادات جزئی آن در سال آینده وارد بازار خواهد شد. کسب امتیاز 35485 در بنچمارک نتیجه فوق العاده ای است که Z1s به آن دست پیدا کرده است.
Xperia-Z1s-AnTuTu-benchmark-640x480

xperiablog