benchmark
ماه گذشته بود که لومیا 1520 در تست بنچمارک گرافیکی به عمل آمده از این دستگاه لقب برترین اسمارت فون در زمینه بازی را به خود اختصاص داد. این رتبه پس از آن چندین بار میان اسمارت فون ها و تبلت های مختلف جا به جا شد تا آنجا که شب گذشته HTC One M8 به عنوان پرچمدار جدید HTC با پشت سر گذاشتن رقبای خود به صدر جدول برترین اسمارت فون ها از نظر عملکرد در بازی ها رسید.

اما این رتبه برای HTC One M8 چندان ثبات نداشت و در کمتر از 24 ساعت از ثبت آن ، اکسپریا Z2 سونی با شکستن رکورد آن و با کسب امتیاز خیره کننده 1225.67 و با اختلافی فاحش نسبت به دیگر اسمارت فون های روز دنیا رتبه اول این رده بندی را برای خود ثبت کرد.

هر دو دستگاه اکسپریا Z2 و اچ تی سی وان M8 از نظر صفحه نمایش و پردازنده در سطحی مشابه قرار دارند. اما اکسپریا Z2 به لطف رم 3 گیگابایتی خود توانست اچ تی سی وان M8 را با رم 2 گیگابایتی خود پشت سر بگذارد. بر این اساس در حال حاضر در بین تمامی اسمارت فون ها و تبلت های روز دنیا اعم از اندرویدی، ویندوز فون و آی او اس بهترین نتیجه در بنچمارک معتبر Basemark OS II به نام اکسپریا Z2 به ثبت رسیده است. باید منتظر باشیم تا ببینیم چه دستگاهی و چه وقت موفق به شکستن رکورد اکسپریا Z2 در این بنچمارک خواهد شد.

gsmarena